Slávik Slovenska 2021 | Október - mesiac úcty k starším | Prváci - začiatok roka | Deň európskych jazykov u nás | Vedecký kuriér v novej prírodovednej učebni | Európsky týždeň mobility | Každým slovom krok k umeniu | Darčeky pre starkých | Návšteva z Oravskej knižnice Antona Habovštiaka  v Dolnom Kubíne | Deviataci na Katolíckej univerzite | Olympiáda v anglickom jazyku | Bubnovačka 2021 | Mikuláš | Pasovačka prvákov | Šaliansky Maťko 2022 | Pani knihovníčka v našej škole | Netradičný karneval | Karneval v ŠKD | Netradičný školský karneval | 11. február - Svetový deň chorých | ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA - Čo by mal vedieť budúci prvák? | Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/23 | Ponožková výzva | Návšteva Univerzitnej knižnice KU | Hviezdoslavov Kubín | Úspešný Šaliansky Maťko v Ružomberku | Beseda so spisovateľom a pedagógom A. Laučekom | Týždeň vody | Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína v Ružomberku | „Egg on the trip“ - Vajce na vandrovke | Okresné kolo Carrol’s wonderland | Pán poľovník M. Pochyba u nás v škole | Misie v škole | Apríl - mesiac lesov | Zápis prvákov 2022 | „Básničkovo alebo... trochu poézie“ | Škola v prírode | Týždeň práce | Súťaž Matematický klokan | Nočné hry 2022 | Školský výlet - Budatínsky hrad | Opekačka na Studničnej | Trendsetter - multimediálny motivačný koncert | Slávnostné ukončenie šk. roka 2021/2022

Každým slovom krok k umeniu

Opäť po roku sme sa mali možnosť zapojiť do už 8. ročníka regionálnej literárnej súťaže Každým slovom krok k umeniu, ktorú vyhlasuje CVČ Elán v Ružomberku. V tomto roku žiaci svoje myšlienky a pocity spojené s dávkou vlastnej fantázie preklopili do literárnych diel tematicky zameraných na najväčší dar ich života. Do súťaže sme odoslali práce v každej kategórii, no porotu najviac oslovili práce našich najmladších.

V kategórii prózy zvíťazila práca Timey Poliakovej zo 4. ročníka.

Na 2. mieste sa vo svojej kategórii, v kategórii poézie umiestnila Karolínka Plešková zo 4. ročníka a tretie miesto obsadila Nicolette Papulová zo 4. ročníka.

Všetkým úspešným dievčatám gratulujeme a prajeme veľa chuti do ďalšej tvorivej práce!

Pozrite sa aj vy na ne očami porotcu.

Keď otvorím ráno očká,

mám pred sebou skvelý deň!

Uvidím hneď mamku, ocka,

je to krajšie ako sen.

A hneď potom do školy,

tam je trieda plná detí.

Tak k nám šťastie priletí,

keď budeme k sebe dobrí.

To je pre mňa dar najväčší,

nezmení to nik.

Karolína Plešková

Najväčší dar

Keď som prišla na tento svet,

rodičia povedali, že väčšieho daru niet.

Rástla som a rôčky mi pribúdali,

na každé narodeniny dary mi nosili.

Teraz som už veľká dievka a viem,

že dary nie sú len bábiky, už tomu rozumiem.

Náš domček skrýva dar najväčší,

pozývam ťa dnu, tak nerečni.

Nájdeme tam mamku, ocka, bračeka i sestričku,

stisnem ich a pobozkám, veď ich nosím v srdiečku.

Každý večer v modlitbe ďakujem,

že najväčší dar RODINU mať smiem.

Nicolette Papulová

Najväčší dar

Od života a Pána Boha sme dostali mnoho darov. Každý človek sa môže rozhodnúť, ako ich využije a ako ich môže ešte znásobiť. Môže s nimi pracovať tak, aby bol šťastný a s ním aj ďalší ľudia v jeho blízkosti. Podľa mňa sú dva najväčšie dary v živote. Zdravie a láska.

Zdravie potrebuje každý človek, aby mohol plnohodnotne fungovať. Platí pravidlo, že zdravie máme len jedno. Musíme si uvedomiť, že zdravie nie je prirodzené. Musíme sa starať o naše telo, aby sme predišli chorobám, ktoré si často sami privolávame. Musíme si dopriať dostatok spánku, oddychu, zdravého jedla. Je dobré tráviť veľa času na čerstvom vzduchu a športovať. Ďalšie pravidlo je, že zdravie sa nedá kúpiť za peniaze. Najhoršie je, že práve kvôli peniazom človek často ide na kraj svojich síl. Aby zabezpečil všetko pre svoju rodinu, urobí aj nemožné. Často sa stáva, že pri tom o zdravie príde. A preto radím ľuďom, nech trochu spomalia.

Druhý najväčší dar je láska. Robí zázraky a niekedy dokonca dokáže aj liečiť. Keď choré dieťa potrebuje pomoc, najlepším liekom je maminkina láska. Bez lásky sa žiť nedá. Starí rodičia potrebujú lásku detí a vnúčat. Manžel potrebuje lásku manželky. Deti potrebujú lásku rodičov. Všetci potrebujeme lásku od našich priateľov. Aj zvieratá potrebujú lásku od ľudí a naopak.

A preto sa majme všetci radi a žijeme v láske! Takto zostaneme najzdravší.

Timea Poliaková