Slávik Slovenska 2021 | Október - mesiac úcty k starším | Prváci - začiatok roka | Deň európskych jazykov u nás | Vedecký kuriér v novej prírodovednej učebni | Európsky týždeň mobility | Každým slovom krok k umeniu | Darčeky pre starkých | Návšteva z Oravskej knižnice Antona Habovštiaka  v Dolnom Kubíne | Deviataci na Katolíckej univerzite | Olympiáda v anglickom jazyku | Bubnovačka 2021 | Mikuláš | Pasovačka prvákov | Šaliansky Maťko 2022 | Pani knihovníčka v našej škole | Netradičný karneval | Karneval v ŠKD | Netradičný školský karneval | 11. február - Svetový deň chorých | ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA - Čo by mal vedieť budúci prvák? | Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/23 | Ponožková výzva | Návšteva Univerzitnej knižnice KU | Hviezdoslavov Kubín | Úspešný Šaliansky Maťko v Ružomberku | Beseda so spisovateľom a pedagógom A. Laučekom | Týždeň vody | Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína v Ružomberku | „Egg on the trip“ - Vajce na vandrovke | Okresné kolo Carrol’s wonderland | Pán poľovník M. Pochyba u nás v škole | Misie v škole | Apríl - mesiac lesov | Zápis prvákov 2022 | „Básničkovo alebo... trochu poézie“ | Škola v prírode | Týždeň práce | Súťaž Matematický klokan | Nočné hry 2022 | Školský výlet - Budatínsky hrad | Opekačka na Studničnej | Trendsetter - multimediálny motivačný koncert | Slávnostné ukončenie šk. roka 2021/2022

Bubnovačka 2021

S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa nás netýka. Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri organizuje celoslovenská Bubnovačka„Aby bolo deti lepšie počuť!“. Podujatie má symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie.

Do tejto akcie sa zapájajú mnohé školy. Žiaci a pedagógovia sa stretávajú na uliciach či námestiach a hlasným bubnovaním dávajú spoločne najavo, že téma násilia páchanej na deťoch im nie je ľahostajná. Aktuálna situácia, zapríčinená ochorením COVID-19, to však nedovoľuje. No dôležitosť tejto témy si mnohé školy pripomenuli 19. novembra 2021 aspoň v jednotlivých triedach.

Bubnovačku rozbehlo v roku 2014 Centrum Slniečko, n.o., člen Koalície pre deti Slovensko, ktoré sa problematike násilia na deťoch venuje viac ako 20 rokov.

Prečo bubnujeme v novembri?

November je mesiacom viacerých významných dátumov v oblasti ochrany práv dieťaťa.
18. november je Európskym dňom ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním,

19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí,

20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie Dohovoru o právach dieťaťa.

Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť!

V piatok 19. novembra 2021 sa naša škola zapojila do celoslovenskej Bubnovačky 2021. Hlasným búchaním či bubnovaním sme dávali najavo, že téma ochrany detí pred násilím a včasná prevencia je pre nás dôležitá. Žiaci a pedagógovia si toto podujatie  pripomenuli počas 4. hodiny, kedy z rozhlasu zaznela školská relácia týkajúca sa práve tejto témy. Následne sa do bubnovania zapájali jednotlivé triedy a nakoniec bubnovala celá škola spoločne. Buchot to bol veru riadny! Bubnovali sme, aby nás deti bolo lepšie počuť. Hlukom sme chceli poukázať na to, že násilie páchané na deťoch nebudeme prehliadať ani tolerovať. Aj naše triednické hodiny boli zamerané na túto tému. Spoločne sme sa rozprávali, pozerali videá z Kozmových ciest a kreslili sme, ako sa na deťoch často násilie pácha aj zo strany iných detí. Bolo veľmi poučné.

Už sa teraz sa tešíme, že túto akciu podporíme o rok znovu!

Foto TU: