Začiatok šk. roka 2019/2020 | Tajomstvo listov | Súťaž s DOMESTOSOM | ŠKOLSKÁ KNIŽNICA | Európsky deň jazykov | Očami gurmána | Akcia v školskej knižnici - Brána príbehov dokorán | Chémia a biológia zážitkom | Liek na šikanu | Pasovačka prvákov | Bábkové divadlo v Žiline | „Spomienky na november...“ | Skauti v našej škole | Bábkové divadlo Žilina – Trafená hus | Sv. Mikuláš | Mikulášska zbierka hračiek | Voda pre život - život pre vodu | Šaliansky Maťko | Vianočný čas | "Liek na šikanu" - tretiaci v mestskej knižnici v Ružomberku | Liek na šikanu - štvráci | Lyžiarsky výcvik | Zápis 2020 | Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín | Čítajte si s nami | Okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko | Zdravé pomazánky | Návšteva na hodine biológie | Čítajte si s nami2 | ,,Môj veľký brat výmyselník“ | Ďakujeme za čítanie | Spoločne sa učíme | Marec – mesiac knihy | Konzultačné hodiny pre žiakov so ŠVVP | Ako sa učiť doma | Aktivity pre najmenších | Tipy pre teenagerov | Deň Zeme | Aktivity pre najmenších2 | Pomoc prírode | Lekáreň v prírode | DEŇ MATIEK

Začiatok šk. roka 2019/2020

September. Mesiac, s ktorým sa neodmysliteľne spája aj začiatok nového školského roka. Tento rok už o niečo skôr. Predsa v prvej polovici víkendu ešte nádherne vládol august a po ňom so zamračenou tvárou začal svoju vládu september. Druhé septembrové ráno tiež naznačovalo akýsi smútok za letnými radovánkami všetkých školopovinných detí. No prázdniny sa vskutku skončili.

A teda všetci žiaci základnej i materskej školy so svojimi učiteľmi i rodičmi vošli v ústrety novému školskému roku 2019/2020. Školský rok sme už tradične začali sv. omšou, po ktorej nasledovalo spoločné stretnutie v kultúrnom dome. Po slávnostnom zaznení štátnej hymny sa prítomným slovami poézie prihovoril tretiak Šimon Krajčí a siedmačka Šárka Horváthová. Kúsok hudobného umenia predviedla svojou skladbou zas piatačka Lucia Hládeková. Po krátkom programe sa prihovorila žiakom pani riaditeľka Ing. Monika Nogová, pán starosta Mgr. Otto Brtko a pani zástupkyňa Mgr. Marta Macková. Ich slová boli plné želaní, aby nový školský rok priniesol úspechy, ktoré si všetci želajú. Predovšetkým, aby sa darilo najmenším prváčikom – Žabkám, ktorí svoju deväťročnú púť na ZŠ iba začínajú a násťročným deviatakom, ktorí o pár mesiacov zas  brány našej školy budú opúšťať.

Veríme, že v tomto školskom roku sa všetky želania splnia, žiaci budú žať úspechy jeden za druhým a v júni bude opäť takmer pätnásť desiatok žiakov so svojimi pedagógmi hrdo stáť a čakať svoju zaslúženú „výplatu“.

Foto TU: