Začiatok šk. roka 2019/2020 | Tajomstvo listov | Súťaž s DOMESTOSOM | ŠKOLSKÁ KNIŽNICA | Európsky deň jazykov | Očami gurmána | Akcia v školskej knižnici - Brána príbehov dokorán | Chémia a biológia zážitkom | Liek na šikanu | Pasovačka prvákov | Bábkové divadlo v Žiline | „Spomienky na november...“ | Skauti v našej škole | Bábkové divadlo Žilina – Trafená hus | Sv. Mikuláš | Mikulášska zbierka hračiek | Voda pre život - život pre vodu | Šaliansky Maťko | Vianočný čas | "Liek na šikanu" - tretiaci v mestskej knižnici v Ružomberku | Liek na šikanu - štvráci | Lyžiarsky výcvik | Zápis 2020 | Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín | Čítajte si s nami | Okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko | Zdravé pomazánky | Návšteva na hodine biológie | Čítajte si s nami2 | ,,Môj veľký brat výmyselník“ | Ďakujeme za čítanie | Spoločne sa učíme | Marec – mesiac knihy | Konzultačné hodiny pre žiakov so ŠVVP | Ako sa učiť doma | Aktivity pre najmenších | Tipy pre teenagerov | Deň Zeme | Aktivity pre najmenších2 | Pomoc prírode | Lekáreň v prírode | DEŇ MATIEK

Európsky deň jazykov

Dňa 7.10.2019 sa na našej škole uskutočnil Deň európskych jazykov. Žiacka rada sa rozhodla tento deň urobiť výnimočným, aby sa žiaci naučili niečo nové a medzi sebou si trochu zasúťažili.

Už od rána pri vchode do školy sedeli členovia Žiackej rady za stolmi, na ktorých mali pripravené pozdravy v cudzích jazykoch. Žiaci museli uhádnuť, aký je to jazyk a naučiť sa tento pozdrav. Prvú hodinu si každá trieda pripravila s triednymi pani učiteľkami všetko potrebné- výzdobu, prezentáciu, vedomostný kvíz, program, občerstvenie.

Následne od druhej do šiestej hodiny sa žiaci po skupinkách podľa určeného časového harmonogramu presúvali do iných tried, kde bola pripravená prezentácia o európskej krajine.

Po poslednej prezentácií bola na chodbe pripravená hlasovacia schránka, do ktorej žiaci odovzdali hlas krajine, ktorá ich najviac zaujala.

Žiacka rada vyhodnotila naj krajinu. Zvíťazilo Anglicko (VIII. trieda), na druhom mieste bolo Taliansko (VI. trieda), na treťom Nemecko (IX. trieda), na štvrtom Rusko (VII. trieda) a na piatom mieste skončilo Francúzsko (V. trieda). Všetkým žiakom sa tento deň naozaj páčil, či už preto že sa zabavili, naučili niečo nové alebo si medzi sebou zasúťažili. Veríme že tento deň sa stane tradíciou na našej škole a tak oslávime Deň európskych jazykov.

Ester Chovancová IX. trieda

Foto TU: