TŽ 2023/2024

Projekt Záložka spája školy

Aj tento rok v októbri sa naša škola opäť zapojila do projektu Záložka do knihy spája školy. Žiaci tvorili záložky na tému : Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov.  Zobrazený motív na záložke mal teda súvisieť s nejakým literárnym textom, obľúbenou knihou, ktorú by odporučili na čítanie svojim rovesníkom. Žiaci mohli samozrejme tvoriť záložku do knihy ľubovoľnou technikou. A veru tvorili usilovne hlavne na hodinách výtvarnej výchovy, pracovnom vyučovaní, čítaní, triednických hodinách i v knižnici. Nakoniec sme vytvorili a zaslali viac ako 100 záložiek pre našu partnerskú školu, ktorú nám vybrali zadávatelia projektu. Tentokrát záložky putovali až za naše hranice. Cieľom sa stala Základní škola J. A. Komenského v Mostě v Českej republike. Veríme, že záložky potešili detičky aj pedagógov tejto školy. So záložkami sme sa síce rozlúčili, ale potešte sa aspoň fotografiami, ktoré sú dôkazom zručnosti našich žiakov. Záložky, ktoré nám prídu z našej partnerskej školy, usilovným tvorcom rozdelíme po doručení balíka po jesenných prázdninách.

Foto TU: