Začiatok šk. roka 2019/2020 | Tajomstvo listov | Súťaž s DOMESTOSOM | ŠKOLSKÁ KNIŽNICA | Európsky deň jazykov | Očami gurmána | Akcia v školskej knižnici - Brána príbehov dokorán | Chémia a biológia zážitkom | Liek na šikanu | Pasovačka prvákov | Bábkové divadlo v Žiline | „Spomienky na november...“ | Skauti v našej škole | Bábkové divadlo Žilina – Trafená hus | Sv. Mikuláš | Mikulášska zbierka hračiek | Voda pre život - život pre vodu | Šaliansky Maťko | Vianočný čas | "Liek na šikanu" - tretiaci v mestskej knižnici v Ružomberku | Liek na šikanu - štvráci | Lyžiarsky výcvik | Zápis 2020 | Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín | Čítajte si s nami | Okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko | Zdravé pomazánky | Návšteva na hodine biológie | Čítajte si s nami2 | ,,Môj veľký brat výmyselník“ | Ďakujeme za čítanie | Spoločne sa učíme | Marec – mesiac knihy | Konzultačné hodiny pre žiakov so ŠVVP | Ako sa učiť doma | Aktivity pre najmenších | Tipy pre teenagerov | Deň Zeme | Aktivity pre najmenších2 | Pomoc prírode | Lekáreň v prírode | DEŇ MATIEK

Ďakujeme za čítanie

V dňoch od  9.3.2020 do 13.3.2020 prebehla na našej škole akcia ,,Čítajte si s nami“. Žiaci sa na rozprávkový týždeň zodpovedne pripravovali. Na hodinách výtvarnej výchovy, v ŠKD aj s triednymi učiteľkami pripravovali záložky ako poďakovanie za prečítanie krásnych príbehov.

Tešili sa na každého, kto otvoril dvere ich triedy a prečítal im príbehy z rozprávkových kníh. Nezľakli sa ani otázok, ktoré si rodičia pre nich pripravili. Veď príbehy pozorne počúvali a nič im neuniklo. Na chvíľu sa ocitli v role spisovateľa a pokúšali sa dotvoriť príbehy, k vypočutým príbehom vytvárali krásne ilustrácie. Dokonca sa v niektorých príbehoch aj ,,našli“, vcítili sa do role hlavných hrdinov a prežívali dobrodružstvá spolu s nimi. Hravo si poradili aj s tajničkami, ktoré si pre nich pripravili žiačky z druhého stupňa. Dievčatá z 5. ročníka zahrali prváčikom divadielko z knihy Danka a Janka – Gevenducha. Žiaci z 3.B prečítali kamarátom druháčikom O chlapcovi, ktorý nevedel prestať jesť. Príbeh končil ponaučením: že všetkého veľa škodí. Za aktivitu pre poslucháčov čakalo aj sladké prekvapenie.

Ďakujeme rodičom, žiakom z druhého stupňa a pani učiteľkám, za zapojenie sa  do tejto peknej akcie. Vďaka Vám žiaci zažili týždeň plný čarovných rozprávok, poučných bájok, fantastických príbehov. Ukázali ste im, že čas strávený s knihou prináša nielen radosť, zábavu ale i nezabudnuteľné zážitky.

Foto TU: