Začiatok šk. roka 2019/2020 | Tajomstvo listov | Súťaž s DOMESTOSOM | ŠKOLSKÁ KNIŽNICA | Európsky deň jazykov | Očami gurmána | Akcia v školskej knižnici - Brána príbehov dokorán | Chémia a biológia zážitkom | Liek na šikanu | Pasovačka prvákov | Bábkové divadlo v Žiline | „Spomienky na november...“ | Skauti v našej škole | Bábkové divadlo Žilina – Trafená hus | Sv. Mikuláš | Mikulášska zbierka hračiek | Voda pre život - život pre vodu | Šaliansky Maťko | Vianočný čas | "Liek na šikanu" - tretiaci v mestskej knižnici v Ružomberku | Liek na šikanu - štvráci | Lyžiarsky výcvik | Zápis 2020 | Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín | Čítajte si s nami | Okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko | Zdravé pomazánky | Návšteva na hodine biológie | Čítajte si s nami2 | ,,Môj veľký brat výmyselník“ | Ďakujeme za čítanie | Spoločne sa učíme | Marec – mesiac knihy | Konzultačné hodiny pre žiakov so ŠVVP | Ako sa učiť doma | Aktivity pre najmenších | Tipy pre teenagerov | Deň Zeme | Aktivity pre najmenších2 | Pomoc prírode | Lekáreň v prírode | DEŇ MATIEK

"Liek na šikanu" - tretiaci v mestskej knižnici v Ružomberku

Dňa 13.1.2020 a 20.1.2020 žiaci z 3.A a 3.B triedy navštívili Mestskú knižnicu v Ružomberku na preventívnom programe ,,Liek na šikanu“, ktorý prebehol pod záštitou koordinátorov ochrany detí pred násilím v spolupráci s  Mestskou knižnicou Ružomberok a Súkromným  centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie Nosko Health Prevention (SCPPPaP).

Poslaním preventívnej aktivity bol rozvoj sociálnych zručností, poukázanie na nutnosť vzájomnej tolerancie a empatie v detskom kolektíve,  s cieľom pomenovať prípadné problematické situácie  a  navrhnúť možnosti ich zdieľania a riešenia.

Prostredníctvom knihy SKUTOČNÝ KAMARÁT / Sanja Prengl sa žiaci stretli s hlavným hrdinom Oliverom, ktorý sa rád hrá na rôznych superhrdinov. Príbeh Olivera poskytoval žiakom  príležitosť posúdiť, či Oliver konal správne. Neriskoval príliš, keď sa sám pustil do bitky? Je dobré požiadať o pomoc tých, ktorým dôverujeme? Kniha je doplnená úžasnými ilustráciami slovinskej ilustrátorky Majy Lubi.

Žiaci sa zároveň naučili definíciu šikany. Aj to, že šikana je choroba vzťahov a na každú chorobu existuje liek. Dozvedeli sa, že kamarátstvo je opakom šikany. Žiaci si teda vyskúšali liek proti šikane - priateľské vzťahy a navzájom si hovorili komplimenty. Zároveň hľadali a vyjadrovali svoje dobré vlastnosti. Nie pre každého to bolo ľahké. Žiaci tak prežili pekné dopoludnie plné aktivít a zážitkového čítania.

Z mestskej knižnice viedli nohy žiakov 3.A do Galérie Ľ.Fullu, kde si zahrali galerijné pexeso. K piktogramu mali nájsť skutočný obraz a tiež zistiť jeho názov. Žiaci sa tak trocha zorientovali v tvorbe nášho významného maliara, grafika, ilustrátora.

Foto z akcie TU: