Slávik Slovenska 2021 | Október - mesiac úcty k starším | Prváci - začiatok roka | Deň európskych jazykov u nás | Vedecký kuriér v novej prírodovednej učebni | Európsky týždeň mobility | Každým slovom krok k umeniu | Darčeky pre starkých | Návšteva z Oravskej knižnice Antona Habovštiaka  v Dolnom Kubíne | Deviataci na Katolíckej univerzite | Olympiáda v anglickom jazyku | Bubnovačka 2021 | Mikuláš | Pasovačka prvákov | Šaliansky Maťko 2022 | Pani knihovníčka v našej škole | Netradičný karneval | Karneval v ŠKD | Netradičný školský karneval | 11. február - Svetový deň chorých | ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA - Čo by mal vedieť budúci prvák? | Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/23 | Ponožková výzva | Návšteva Univerzitnej knižnice KU | Hviezdoslavov Kubín | Úspešný Šaliansky Maťko v Ružomberku | Beseda so spisovateľom a pedagógom A. Laučekom | Týždeň vody | Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína v Ružomberku | „Egg on the trip“ - Vajce na vandrovke | Okresné kolo Carrol’s wonderland | Pán poľovník M. Pochyba u nás v škole | Misie v škole | Apríl - mesiac lesov | Zápis prvákov 2022 | „Básničkovo alebo... trochu poézie“ | Škola v prírode | Týždeň práce | Súťaž Matematický klokan | Nočné hry 2022 | Školský výlet - Budatínsky hrad | Opekačka na Studničnej | Trendsetter - multimediálny motivačný koncert | Slávnostné ukončenie šk. roka 2021/2022

Apríl - mesiac lesov

Mesiac apríl býva trochu bláznivý. Pripomína nám to počasie, ktoré je veľmi premenlivé a mení sa zo dňa na deň. Mesiac apríl je však aj mesiacom lesov, preto sme si ho pripomenuli projektom, ktorý prebiehal na našej škole celý týždeň od 25. do 29. 4.

Hneď v pondelok ráno nás v škole privítali lesné zvieratká. Vlka, medveďa a Červenú čiapočku zaujímalo, či sa vieme v lesoch slušne správať. Zároveň žiaci I. stupňa navštívili nezvyčajné múzeum v podkroví školy a prezreli si zaujímavé exponáty motýľov, chrobákov, liečivých rastlín a húb. Pri mikroskopoch sa mohli zahrať na malých vedcov a prezrieť si tak krídlo motýľa či nohu mravca. Pri objavovaní im pomáhali aj lupy a pripravený mach.

V utorok našu školu navštívil poľovník Marián Pochyba z Hrboltovej, ktorý si pre žiakov pripravil zaujímavú prednášku. Žiaci sa tak dozvedeli veľa o zvieratách, prírode a poľovníckych zvykoch.

Štvrtok sa už niesol v súťažnom duchu. Druhostupniari si zmerali svoje sily a vedomosti o lesoch vo vzdelávacej platforme Kahoot, ktorá je založená na hre. Po triednych kolách sa proti sebe postavili piataci a šiestaci. Víťazmi sa stali piataci - Matej Chmúrik, Milan Svitko a Matúš Štrba. Potom súťažili žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka. Víťazstvo poputovalo do rúk deviatačiek - Laure Marčekovej, Katke Horváthovej a Kláre Márnotovej. Žiaci hravou formou ukázali, že majú vedomosti o lesoch a ich obyvateľoch.

V piatok už mohli prvostupniari vstúpiť do zázračnej rozprávkovej krajiny, ktorá sa nachádzala v suteréne školy. Červenú čiapočku uniesol zlý vlk a zamkol ju v dome. Úlohou našich žiakov bolo Červenú čiapočku oslobodiť. Podariť sa im to mohlo len po vyriešení pripravených úloh. Po ich úspešnom zvládnutí získali zázračný kľúč, ktorým otvorili zamknuté dvere a vyslobodili väznenú Červenú čiapočku. Zároveň boli odmenení peknou záložkou s tematikou lesa.

Celý týždeň prebiehala na škole akcia s názvom Lovecká sezóna. Mohli sa do nej zapojiť žiaci, ktorí priniesli piškóty. Tie išli do útulku a potešili hladné brušká nechcených psíkov. Za tento pekný čin žiaci získali lístok, ktorý poputoval do žrebovania. V piatok si vyžrebovaní žiaci mohli uloviť svoje plyšové zvieratko po zvládnutí prekážkovej dráhy.

Dúfame, že sa tento týždeň vydaril, žiakom sa páčil a urobil z vyučovania niečo netradičné. No nemali by sme však nikdy zabudnúť na to, že: Lesy sú bohatstvom národa, preto si ich musíme chrániť!

FOTO: TU