Slávik Slovenska 2021 | Október - mesiac úcty k starším | Prváci - začiatok roka | Deň európskych jazykov u nás | Vedecký kuriér v novej prírodovednej učebni | Európsky týždeň mobility | Každým slovom krok k umeniu | Darčeky pre starkých | Návšteva z Oravskej knižnice Antona Habovštiaka  v Dolnom Kubíne | Deviataci na Katolíckej univerzite | Olympiáda v anglickom jazyku | Bubnovačka 2021 | Mikuláš | Pasovačka prvákov | Šaliansky Maťko 2022 | Pani knihovníčka v našej škole | Netradičný karneval | Karneval v ŠKD | Netradičný školský karneval | 11. február - Svetový deň chorých | ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA - Čo by mal vedieť budúci prvák? | Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/23 | Ponožková výzva | Návšteva Univerzitnej knižnice KU | Hviezdoslavov Kubín | Úspešný Šaliansky Maťko v Ružomberku | Beseda so spisovateľom a pedagógom A. Laučekom | Týždeň vody | Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína v Ružomberku | „Egg on the trip“ - Vajce na vandrovke | Okresné kolo Carrol’s wonderland | Pán poľovník M. Pochyba u nás v škole | Misie v škole | Apríl - mesiac lesov | Zápis prvákov 2022 | „Básničkovo alebo... trochu poézie“ | Škola v prírode | Týždeň práce | Súťaž Matematický klokan | Nočné hry 2022 | Školský výlet - Budatínsky hrad | Opekačka na Studničnej | Trendsetter - multimediálny motivačný koncert | Slávnostné ukončenie šk. roka 2021/2022

Netradičný školský karneval

V pondelok 28. februára sme mali pocit, akoby sme sa ocitli v nejakej netradičnej krajine. Ráno pri príchode do školy žiakov 2. stupňa vítal SBS-kár, po chodbe som stretávala princezné, zvieratká, Spidermana či Batmana, anjelov ale aj čertov, Harryho Pottera a Hermionu, vojakov, policajtov, futbalistov, mafiánky, strašidlá ... V triedach si do školských lavíc na 1 deň sadli netradične vyobliekaní žiaci, ktorých vyučovali kráľovné, šašo, kuchárky, hasička, lekárka, opravárka, Šeherezáda, záhradníčka.... Prečo? Pretože sme chceli fašiangové obdobie ukončiť netradičným karnevalom.

Žiacka rada si v každej triede zvolila jednu najkrajšiu a jednu najkreatívnejšiu masku. Rozhodovanie bolo veľmi náročné, ale nakoniec vybrali. Víťazné masky boli odmenené drobnými cenami a všetci žiaci boli odmenení sladkosťou.

A keďže karnevalové masky je zábavnejšie vidieť ako o nich čítať, nech sa páči, nazrite do našej galérie.

Všetci určite netrpezlivo očakávate aj vyhodnotenie nášho netradičného školského karnevalu. Rozhodovanie bolo veľmi náročné, ale žiacka rada to zvládla. Z každej triedy vybrala 1 najkrajšiu a 1 najkreatívnejšiu masku. A rozhodla nasledovne:

1. trieda: najkrajšiu masku mala Karolínka Klavcová a najkreatívnejšiu masku Tatiana Martonová

2. trieda: Timea Vajzerová ako indiánka sa stala najkrajšou maskou a Lea Brnoliaková ako tigrík bola najkreatívnejšou.

V 3. triede bol najkrajšou maskou rytier Roman Gejdoš a maliar Maxim Lopeň  zaujal svojou kreativitou.

V 4. triede zaujal anjel Sofia Jurčíková a Minecraft  Radoslav Ondrejka bol veľmi kreatívny.

5. trieda nám ponúkla obrovské množstvo masiek, ale za najkrajšiu bola žiackou radou zvolená maska v podaní Alana Horvátha a najkreatívnejší bol mäsiar Dávid Púček.

Policajt Michal Kešjar a postavy Emma Gallová ako Harry Potter a Sofia Veselovská ako Hermiona zas zaujali v 6. triede.

V 7. triede bola najkrajšia princezná Natália Praženicová a najkreatívnejší klauni v podaní  Elišky PolašekovejKarin Gallovej.

Z 8. triedy Emma Dopiráková, Liliana Kubová, Noemi Laclavíková, Chiara a Šarlota Vajzerové sú samozrejme najkrajšie, veď kto by nebol okúzlený krásou princezien? No a za kreativitu odmeňujeme Viktóriu Drobulovú.

9. trieda nám ponúkla kolektív mafiánok: Natália Babicová, Katarína Horváthová, Šárka Horváthová, Laura Marčeková, Klára Márnotová, Lucia Prídavková, Alexandra Saloňová, Simona Turzová a Karin Vajzerová.

Každá ocenená maska bude obdarovaná drobnou pozornosťou z rúk triednej pani učiteľky.

Pochvalu si však zaslúžia všetky masky, pretože ste všetci prekvapili svojou kreativitou a rozmanitosťou masiek.

Ďakujeme všetkým žiakom aj pedagogickému zboru za aktívnu účasť na našom karnevale!