Slávik Slovenska 2021 | Október - mesiac úcty k starším | Prváci - začiatok roka | Deň európskych jazykov u nás | Vedecký kuriér v novej prírodovednej učebni | Európsky týždeň mobility | Každým slovom krok k umeniu | Darčeky pre starkých | Návšteva z Oravskej knižnice Antona Habovštiaka  v Dolnom Kubíne | Deviataci na Katolíckej univerzite | Olympiáda v anglickom jazyku | Bubnovačka 2021 | Mikuláš | Pasovačka prvákov | Šaliansky Maťko 2022 | Pani knihovníčka v našej škole | Netradičný karneval | Karneval v ŠKD | Netradičný školský karneval | 11. február - Svetový deň chorých | ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA - Čo by mal vedieť budúci prvák? | Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/23 | Ponožková výzva | Návšteva Univerzitnej knižnice KU | Hviezdoslavov Kubín | Úspešný Šaliansky Maťko v Ružomberku | Beseda so spisovateľom a pedagógom A. Laučekom | Týždeň vody | Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína v Ružomberku | „Egg on the trip“ - Vajce na vandrovke | Okresné kolo Carrol’s wonderland | Pán poľovník M. Pochyba u nás v škole | Misie v škole | Apríl - mesiac lesov | Zápis prvákov 2022 | „Básničkovo alebo... trochu poézie“ | Škola v prírode | Týždeň práce | Súťaž Matematický klokan | Nočné hry 2022 | Školský výlet - Budatínsky hrad | Opekačka na Studničnej | Trendsetter - multimediálny motivačný koncert | Slávnostné ukončenie šk. roka 2021/2022

Pasovačka prvákov

Každý rok prichádzajú do našej malej školičky noví žiaci – naši prváčikovia. Zvykajú si na nové prostredie a začínajú sa učiť nové veci. Poznávajú písmenká, číslice, príklady, ale aj to, ako fungujú veci okolo nás.

No „skutočnými“ žiakmi našej školy sa stanú až po absolvovaní pasovačky, ktorá sa tento rok uskutočnila v utorok 7.12.2021. Prváci, plní očakávaní, prechádzali jednotlivými rozprávkovými krajinami, v ktorých museli plniť neľahké školské úlohy. Celou akciou ich sprevádzala pani učiteľka Marcela Tulinská a odvahu im dodávala aj krásna princezná Elza.

No pekne poporiadku. Všetko to začalo piesňou Zlatá brána, ktorá otvorila cestu  do prvej krajiny zvanej Čítankovo. Naši prváci museli na interaktívnej tabuli nájsť správne písmenko, ktorým sa začínal daný obrázok. Potom žiaci prešli do Športovkova. Tu prváci ukázali svoje telesné danosti. Prechádzali cez gymnastické kruhy a preskakovali cez rebrík. Svoje presné oko a ruku ukázali v triafaní loptičky do pripravenej nádoby. Aj cez túto krajinku prešli hravo. Počtárkovo bola ďalšia krajina, ktorá čakala na našich prvákov. Žiaci tu porovnávali dve čísla podľa veľkosti. Prvák je prvákom vtedy, keď si vie zaviazať svoje neposlušné šnúrky na topánkach. Tak ani naši žiaci neboli výnimkou. Sediac na lavičke všetci rýchlo zaväzovali šnúročky na topánočkách. A išlo im to veru od ruky. Musíme uznať, že tento rok k nám prišli veľmi šikovné deti.

Potom prváci  spolu s našou krásnou princeznou Elzou skladali prvácky sľub a boli pasovaní za skutočných prvákov, čo spečatili aj otlačkom prsta. Každý dostal za zvládnutie náročných disciplín pamätný list, medailu a tašku s prekvapeniami.

Na záver si všetci zaspievali pieseň o zlatej bráne a spokojní odchádzali domov. Všetci strávili krásne a  nezvyčajné popoludnie, na ktoré len tak ľahko nezabudnú.

Foto z akcie TU:

Krátky zostrih videí nižšie