Slávik Slovenska 2021 | Október - mesiac úcty k starším | Prváci - začiatok roka | Deň európskych jazykov u nás | Vedecký kuriér v novej prírodovednej učebni | Európsky týždeň mobility | Každým slovom krok k umeniu | Darčeky pre starkých | Návšteva z Oravskej knižnice Antona Habovštiaka  v Dolnom Kubíne | Deviataci na Katolíckej univerzite | Olympiáda v anglickom jazyku | Bubnovačka 2021 | Mikuláš | Pasovačka prvákov | Šaliansky Maťko 2022 | Pani knihovníčka v našej škole | Netradičný karneval | Karneval v ŠKD | Netradičný školský karneval | 11. február - Svetový deň chorých | ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA - Čo by mal vedieť budúci prvák? | Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/23 | Ponožková výzva | Návšteva Univerzitnej knižnice KU | Hviezdoslavov Kubín | Úspešný Šaliansky Maťko v Ružomberku | Beseda so spisovateľom a pedagógom A. Laučekom | Týždeň vody | Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína v Ružomberku | „Egg on the trip“ - Vajce na vandrovke | Okresné kolo Carrol’s wonderland | Pán poľovník M. Pochyba u nás v škole | Misie v škole | Apríl - mesiac lesov | Zápis prvákov 2022 | „Básničkovo alebo... trochu poézie“ | Škola v prírode | Týždeň práce | Súťaž Matematický klokan | Nočné hry 2022 | Školský výlet - Budatínsky hrad | Opekačka na Studničnej | Trendsetter - multimediálny motivačný koncert | Slávnostné ukončenie šk. roka 2021/2022

Týždeň práce

Určite všetci poznáte staré známe príslovie, že „Práca šľachtí“. No a práve pod týmto heslom a v skutočne usilovnom duchu sa niesol Týždeň práce, ktorý na našej škole  prebiehal od 9.5. do 13.5.2022.

Počas týchto piatich dní sa u nás predstavili hostia, ktorí v práci našli záľubu a tak sme mohli vidieť a počuť o výrobe krásnych fujár a dokonca sme mali možnosť si ich aj vyskúšať. Verte, že nám v Komjatnej rastú nádejní fujaristi. Taktiež sme sa mohli dozvedieť mnohé zaujímavé informácie o včelárstve, živote a dôležitosti včiel. V piatok nám členovia Policajného zboru v Ružomberku predstavili časť svojej práce. Neboli na to sami, spoločnosť im robili dva policajné psy, ktoré toho ukázali naozaj nemálo. Všetkým, ktorí prijali naše pozvanie, ešte raz ďakujeme.

Nemyslite však, že sme celú prácu nechali len na našich hostí. V rôznych súťažiach sme preverili aj zručnosti našich žiakov a to aj úlohami dôležitými pre život na dedine ako bolo napríklad zametanie, či zatĺkanie klincov a bolo zrejmé, že naše deti veru čo to urobiť zvládnu. Dokázali to aj v súťaži o najkrajšiu vtáčiu búdku či vtáčie kŕmidlo, ktoré mohli vytvoriť z dreva alebo rôznych odpadových materiálov. Podarili sa im naozaj pekné kúsky, z ktorých mnohé boli odmenené.

V súťažiach aj mimo nich sme si pripomenuli aj niekdajšie cechy a remeslá, priblížili sme si históriu práce ako takej a tiež okolnosti vzniku Sviatku práce. Hovorili  sme o povolaniach, ktoré nás zaujímajú, vytvorili skutočne krásne erby či obrázky povolaní, ktorým by sme sa v živote chceli venovať.

Každým z týchto dní, nás sprevádzali postavičky z rozprávky A JE TO - Pat a Mat, v podaní našich ôsmačiek, ktorí nám boli po celý čas veľkými pomocníkmi. Robili nám spoločnosť pri súťažiach i v mnohom inom, našim prvostupniarom zahrali milé divadielko a na chvíľu dokonca vystriedali aj ich pani učiteľky.

Na záver celého týždňa sme si pripomenuli oslavy Sviatku práce prvomájovým sprievodom tak, ako si to niektorí z Vás ešte pamätajú z čias dávno minulých.

Myslíme, že sa tento týždeň vydaril a okrem zábavy sme si znovu uvedomili, že každá, aj tá zdanlivo najposlednejšia práca, má svoj zmysel a je dôležitá.

FOTO: TU