Čítajte si s nami

V rámci marca – mesiaca knihy, sa pravidelne so žiakmi zapájame do mimočítankového čítania pre mladších žiakov. Žiaci si vtedy rozdelia úlohy a prečítajú im nejakú peknú rozprávku, ku ktorej vymyslia otázky a tie potom po prečítaní položia žiakom. Počas čítania si môžu kresliť to, o čom sa číta. Tento rok epidemiologická situácia neumožňuje stretávanie sa a teda ani návštevy v iných triedach. Preto sme si čítanie nahrali na video a pridali k nemu aj otázky.

Štvrtáci čítali tretiakom príbeh z knihy Grázlik Gabo. Aj vy si ho môžete vypočuť a pokúsiť sa odpovedať na otázky k textu, ktoré nasledujú za príbehom. Obe triedy k tomu nakreslili pekné obrázky. Tie štvrtácke sú vo videu a tretiacke si môžete pozrieť TU:

Ani druháci nezaháľali a prečítali pre prvákov knihu O psíčkovi a mačičke. K tomu nakreslili pekné obrázky a neváhali vyrobiť aj samotných hlavných hrdinov z knižky - psíčka a mačičku. Výtvory si môžete pozrieť v priloženom videu, kde si najskôr vypočujte, ako druháci čítajú.