Mikuláš v našej škole

V pondelok sa na našej škole diali veci....Teda veci sa tam dejú každý deň, ale toto ešte svet nevidel. Na posledných hodinách sa strhol na chodbách buchot a rachot akoby mala spadnúť celá škola...No a do tried sa prosím pekne vrútil čert, ktorý mal na zvláštnej listine, kde bolo čiernym na čiernom napísané, že tento rok rozdáva balíčky on, tým najväčším nespratníkom. Balíčky veru pripravil fajnové, boli v nich zemiaky, cibuľa, škrupinky z arašidov a na zapitie fajnový ocot. Pre pani učiteľky mal dovozovú bonboniéru de luxe naplnenú nefalšovaným uhlím...Z batoha mu vypadávali aj pavúky a netopiere...no poviem vám žiadna sláva! Našťastie sa deti nedali oklamať. Zavolali Mikuláša, ktorý anjelským zvonením zahnal všetky chmáry. Anjel prečítal z nebeskej knihy všetky správy o žiakoch. Mikuláša potešili pripravené básničky a piesne. Čertík sa ešte pokúšal vymeniť pripravené balíčky sladkostí za svoju čertovskú nádielku, ale odišiel s dlhým nosom. Mikuláš to bol veru netradičný, ale zábavný. Nevystrašil, ale rozosmial. P.S.: Objavila sa fáma, že mikulášsku družinu „zahrali“ vyučujúci našej školy. Tomu neverte ani náhodou. Majú totiž perfektné alibi. Počas prepadu mikulášskeho komanda hrali s pani riaditeľkou karty v riaditeľni. Kto neverí, nech sa beží opýtať.

CAT

Foto TU: