Pasovačka prvákov

I keď oneskorene, bez prítomnosti rodičov a s nejakými tými obmedzeniami, predsa len boli naši prváci oficiálne prijatí do školského cechu. Ešte 15.12.2020, sme spoločne absolvovali Pasovačku prvákov, kde na úvod prváčikov privítala triedna pani učiteľka Mgr. Martina Pastuchová. Pasovačkou našich motýlikov sprevádzala kráľovná, Mgr. Laura Kameníková, a pani učiteľky Mgr. Tulinská, Mgr. Kržková a Mgr. Huntatová im pripravili zaujímavé úlohy v začarovaných krajinách Počtárikovo, Čítankovo, Športovkovo, Šikulkovo a Prvoukovo.  Prváci dokázali, že už poznajú mnohé písmenká či slabiky, sú kamaráti s číselkami, športovci či znalci z oblasti záhad ľudského tela, a tiež, že sú to poriadni bojovníci, ktorí sa len tak ľahko nevzdávajú v ťažkom boji so šnúrkami a nakoniec aj tieto zdolali. Keďže úlohy v každej krajine zvládli výborne, mohli zložiť prvácky sľub, ktorý potvrdili odtlačkom vlastnej dlane ako nezmazateľný dôkaz svojho rozhodnutia dodržiavať prvácke regule. Následne boli kráľovnou pasovaní za prvákov a za svoju odvahu a usilovnosť si odniesli domov okrem zážitkov aj malé darčeky a pamätný list, ktorý im bude tento výnimočný deň pripomínať.

Foto z akcie TU