Čítame radi

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci so Združením vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky vyhlásilo výzvu na podávanie žiadostí o rozvojový projekt „Čítame radi“.

Na ministerstvo prišlo 1552 žiadostí. Výberová komisia vymenovaná ministrom školstva vybrala 471 projektov škôl, kde bola vybraná aj naša škola. Vďaka tomu sme do našej školskej knižnice mohli nakúpilť knihy v hodnote 800 €. Ďakujeme kníhkupectvám Slovart, Albatros a Megaknihy, ktoré nám poskytli zľavu na knihy, a tak nám pribudlo do poličiek v knižnici 140 novučkých kníh, ktoré podporia čitateľskú gramotnosť menších i väčších žiakov.

Pribudli nám klasické knihy (napr. Osmijankove rozprávky, Pippi Dlhá pančucha), moderné knihy (Zoznam vecí, ktoré sa nemenia, Niešo), poučné knihy (Baktérie, Nechutné trávenie) a aj knihy, ktoré hovoria o ochrane životného prostredia (Chráňme našu planétu, Zberný dvor).

Dúfajme, že knihy urobia radosť veľkému množstvu čitateľov našej školy nielen v marci – mesiaci knihy.

ZM

Foto TU: