Čítajte si s nami

,Nemilovať knihy znamená nemilovať múdrosť. Nemilovať múdrosť však znamená stať sa hlupákom."

Ján Amos Komenský
“Čím viac čítate, tým viac sa naučíte. Čím viac sa naučíte, tým viac miest objavíte.

― Dr. Seuss

Už roky mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale  je aj  mesiacom, v ktorom vzdávame hold knihe. Knihe - ako studnici poznatkov, múdrostí a ponaučení, či studnici zábavy. Kniha ako najväčší priateľ človeka od nepamäti patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Preto aj tento rok pri tejto príležitosti sme si pre Vás pripravili akciu s názvom ,,Čítajte si s nami". Hoci súčasná epidemiologická situácia neumožňuje, aby sme vás - milé mamičky, ockovia, starkí, bratia, sestry, či spolužiaci pozvali do našich tried osobne, môžete nám poslať video, v ktorom nám prečítate svoju obľúbenú rozprávku, pripravíte pre nás zopár otázok na porozumenie prečítaného textu, a tak, hoci na diaľku, budete s nami. Aj žiaci Vám ukážu, akí sú šikovní. Lebo aj každá trieda sa bude venovať čítaniu mimočítankovej literatúry, ktorú nám i vám potom predstaví. Tak spoločne oživíme  počas našich rozprávkových týždňov od 15.- 27.3.2021 rôzne príbehy.

Tešia sa na Vás žiaci a pani učiteľky 1. stupňa ZŠ