ŠARKANIÁDA

... šarkan už lieta v oblakoch,
vidí tú nádheru...

V utorok 15.10.2019 sa opäť konal ďalší ročník Šarkaniády. Deti už ráno prichádzali s vetou, že dnes je Šarkaniáda. Slniečko hrialo a vetrík pofukoval - počasie ako stvorené na púšťanie šarkanov. V areáli školy, na futbalovom ihrisku, rodičia so svojimi deťmi behali a šarkany sa len tak ako jesenné listy vznášali a lietali. Pri našej materskej škole tak vzniklo šarkanove divadlo. Lietali rozprávkové, zvieratkové ale aj strašidelné. No najkrajšie a aj ocenené boli práve tie, ktoré deti vyrobili so svojimi rodičmi doma. Šarkanov hodnotila porota, ktorú tvorili rodičia a pani učiteľky. Víťazi boli odmenení hodnotnými cenami, stali sa nimi:

Eliška Krajčiová, Emily Spišáková a Šimonko Planý.

Samozrejme aj ostatné deti boli odmenené sladkosťou. Po prehliadke šarkanov a ich vyhodnotení nasledovali súťaže pre deti a ich rodičov. Každá trieda mala pripravené rôzne súťaže, ako napríklad skladanie puzzlí, hod loptičkou do koša, prenášenie dieťaťa vo vreci a pod. Za každú súťaž boli prví traja odmenení vecnými cenami. Spokojní, vybehaní a šťastní sme sa pobrali domov. Už teraz sa tešíme na druhý rok.

Foto TU: