Otvorenie školského roka 2018/2019 | Kuba, dve tváre slobody | Exkurzia FLIP | Každým slovom krok k umeniu 2018 | Súťaž o najkrajšiu vlastnoručne vyrobenú peňaženku | Sárova Bystrica 2018 | Netradičné jablko | Akcia v školskej knižnici „Z rozprávky do rozprávky“ | Pasovačka prvákov | Testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. ročníkov ZŠ | Zaujímavé hodiny biológie | Týždeň vedy | Poteš svojho priateľa | Adventné trhy | Tretiaci v knižnici | Tretiaci v galérii | Mikuláš v našej škole | Čitateľské dni s p. Hujdičom | Perinbaba | Šaliansky Maťko | Adventné trhy2 | Výtvarná súťaž ,,Poteš svojho priateľa" | Okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko | Na vianočnej návšteve v Domove sociálnych služieb Likava | Lyžiarsky výcvik 2019 | Školské a okresné kolo  Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry | Zabudnutý čert | Prvá pomoc a Ako zachrániť | Izmy, izby | Plavecký výcvik | Valentínske prekvapenie | Múzeum Čierny orol | Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín | Čítajte si s nami | Zápis do 1. ročníka | Moja trieda číta LIBRE! | Biblická olympiáda | Prevencia proti šikane | Rozhodneš sa správne? | Školská knižnica | Súťažné popoludnia v školskej knižnici | Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín | S prednesom povesti na krajskom kole Šalianskeho Maťka | Čítajte si s nami2 | Návšteva Oravskej knižnice A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne | Zápis prvákov | SLÁVIK SLOVENSKA 2019 | "Básničkovo alebo... trochu poézie" | Hudobno-vzdelávací anti-diskriminačný program: Svet peňazí | Regiochem | Súťaž "Skús pokus" | Okresné kolo Slávik Slovenska 2019 | Škola v prírode | Okresné kolo v atletike | Stretnutie s keltmi | Dilongova Trstená 2019 | Najlepší jedáčikovia

Škola v prírode

V dňoch 27. – 31.5. 2019 sa žiaci tretieho ročníka zúčastnili školy v prírode v Demänovskej Doline, v Hoteli Liptov.

1. deň

Po príchode a ubytovaní sme mali skvelý obed a po ňom sme sa oboznámili s celým areálom. Potom sme sa vybrali na výlet k Vrbickému plesu. Bola to pekná prechádzka, počas ktorej nás sprevádzali kačičky. Na konci nás čakalo krásne drevené detské ihrisko Playground, na ktorom sme sa dosýta vybláznili. Rýchlo sme sa vrátili, lebo nás už čakala naša animátorka Nika. Po zoznámení a sladkom olovrante, si pre nás pripravila veľa zaujímavých hier i súťaží vonku i vnútri. Hry pokračovali aj po večeri, trochu na tvorivejšiu nôtu. Unavení z celého dňa a bohatého programu sme rýchlo pospali :o)

2. deň

Druhý deň nás ráno za oknami privítalo bubnovanie dažďa. Posilnení raňajkami sme nasadili pršiplášte a vydali sme sa na preskúmanie Demänovskej ľadovej jaskyne. Neúprosné stúpanie k jaskyni a viac ako 800 schodov dalo zabrať, ale stálo to za to, lebo ľadová výzdoba všetkých zaujala. Premočení a plní zážitkov sme sa vrátili na hotel chvíľu pred obedom. Nasledovala rýchla súťaž o najkrajšiu menovku na dvere a obed. Po obede nastal čas učenia a oddychu, no všetci sa už tešili na animačný program. Chlapci vyrábali autíčka na balónový pohon, dievčatá tvorili z rôznych materiálov. Po sladkom olovrante nasledovala súťaž – Nákupný zoznam, pri ktorej sa všetci poriadne zapotili a vybehali. Po večeri deti skladali a otláčali odkazy z cestovín. A zábava by nebola zábavou bez poriadnej hudby. Hudobné hádanky a diskotéka boli zavŕšením večera.

3. deň

Aj tretí deň nášho pobytu bol uprašaný, preto sme nakoniec namiesto náročnejšej prechádzky na rozhľadňu Ostredok, zvolili jednoduchšiu turistiku. Dali sme sa po raňajkách na preskúmanie druhej strany Vrbického plesa, Suchého plesa a turistickej cesty k hotelu Repiská. Výdatný dážď nás, ale na ceste k hotelu Repiská od prameňa vrátil naspäť. Cestou sme si oddýchli v zastrešenom odpočívadle a zahrali rôzne hry.  Po príchode nás čakal obed, učenie a oddych. Počas animačného programu sme sa naučili vyrobiť domácu plastelínu a pokračovali v duchu – Skús pokus. Olovrant doplnil naše sily a vrhli sme sa na ďalšie zaujímavé pokusy, spoločenské hry a súťaže. Najviac všetkých zaujala hra Bludisko, ktorá otestovala našu spoluprácu a tímového ducha Po večeri nasledovala Talentmánia. V nej naše dievčatá vystúpili s tančekom, Miško Kešjar s piesňou Hej, sokoly! a spoločne zaspievali aj Horná Dolná, za čo boli patrične odmenení búrlivým potleskom.

4. deň

Doobeda nás opäť čakal výlet do jaskyne, ale tento krát to bola Demänovská jaskyňa slobody. A ako inak museli sme sa poriadne schovať pod pršiplášte a dáždniky. Prehliadka jaskyne sa deťom veľmi páčila, nestíhali ani dýchať. Očarila ich bohatá výzdoba rozličných farieb, tajuplným podzemný tok Demänovky i čarokrásne jazierka. Ani si nevšimli ako prekonali dĺžku 1 150 m, cez 913 schodov a prevýšenie 86 m. Unavení sme si oddýchli v detskom kútiku Hotela Fim, nakúpili kopec suvenírov a okolo 13hod. sme prišli rovno na obed. Nasledoval krátky oddych, vyhodnotenie bodovania izieb i správania počas pobytu v škole prírode. O 15 hod. na nás už netrpezlivo čakala animátorka Nika s nápaditým programom. Deti si opäť zasúťažili, tvorili a hlavne sa spoločne zabavili. Po dobrej večeri, nasledovala rozlúčková párty, kde sme sa naposledy rozlúčili s našou animátorkou. Dostali sme od nej malé darčeky a aj my sme si pre ňu pripravili milé prekvapenie.

5. deň

Ráno sme sa naposledy rozlúčili s hotelom, krásnou prírodou Demänovskej doliny a zamierili po raňajkách  na cestu späť domov. Autobusom sme sa dostali do Liptovského Mikuláša, kde sme sa ešte rozhodli navštíviť Múzeum Janka Kráľa. Zaujala nás hlavne história týkajúca sa nášho národného hrdinu Juraja Jánošíka. Dozvedeli sme sa ako prebiehal súd a nazreli sme aj do mučiarne. Plný zážitkov sme sadali na vlak a poobede sme už boli opäť so svojimi najbližšími.

Hoci hymnou ŠvP bola pieseň Prší, prší, doniesli sme si veľa pekných zážitkov :o)

Foto TU: