Otvorenie školského roka 2018/2019 | Kuba, dve tváre slobody | Exkurzia FLIP | Každým slovom krok k umeniu 2018 | Súťaž o najkrajšiu vlastnoručne vyrobenú peňaženku | Sárova Bystrica 2018 | Netradičné jablko | Akcia v školskej knižnici „Z rozprávky do rozprávky“ | Pasovačka prvákov | Testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. ročníkov ZŠ | Zaujímavé hodiny biológie | Týždeň vedy | Poteš svojho priateľa | Adventné trhy | Tretiaci v knižnici | Tretiaci v galérii | Mikuláš v našej škole | Čitateľské dni s p. Hujdičom | Perinbaba | Šaliansky Maťko | Adventné trhy2 | Výtvarná súťaž ,,Poteš svojho priateľa" | Okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko | Na vianočnej návšteve v Domove sociálnych služieb Likava | Lyžiarsky výcvik 2019 | Školské a okresné kolo  Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry | Zabudnutý čert | Prvá pomoc a Ako zachrániť | Izmy, izby | Plavecký výcvik | Valentínske prekvapenie | Múzeum Čierny orol | Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín | Čítajte si s nami | Zápis do 1. ročníka | Moja trieda číta LIBRE! | Biblická olympiáda | Prevencia proti šikane | Rozhodneš sa správne? | Školská knižnica | Súťažné popoludnia v školskej knižnici | Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín | S prednesom povesti na krajskom kole Šalianskeho Maťka | Čítajte si s nami2 | Návšteva Oravskej knižnice A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne | Zápis prvákov | SLÁVIK SLOVENSKA 2019 | "Básničkovo alebo... trochu poézie" | Hudobno-vzdelávací anti-diskriminačný program: Svet peňazí | Regiochem | Súťaž "Skús pokus" | Okresné kolo Slávik Slovenska 2019 | Škola v prírode | Okresné kolo v atletike | Stretnutie s keltmi | Dilongova Trstená 2019 | Najlepší jedáčikovia

Lyžiarsky výcvik 2019

28.1. nastal deň, na ktorý sme  tak dlho čakali. Bol to deň začiatku nášho lyžiarskeho výcviku. V pondelok sme  všetci nabalení  a plní očakávaní čakali na autobus, ktorý nás odviezol do lyžiarskeho strediska Ski Jasná – Nízke Tatry. Hneď ako sme dorazili do cieľa, obuli sme si lyžiarky, lyže a šup na svah. Na svahu sme sa rozdelili na dve skupiny a následne sme si so svojimi inštruktormi išli užiť svoju prvú jazdu. No ale čas nám rýchlo letel a onedlho sme sa museli vyzuť z našej lyžiarskej výstroje a opäť autobusom vyraziť do Žiarskej doliny, kde na nás  už čakala naša chata. Ihneď sme sa v nej zabývali. Na  ďalší deň sme už zavčas rána mali príjemný budíček a po skvelých raňajkách, ktoré boli formou bufetových stolov sme znova utekali na svah. Keď sme sa v utorok zo svahu vrátili, išli sme si všetci oddýchnuť a načerpať nových síl, pretože po večeri nás čakal spoločný program spolu s gymnazistami zo Žiliny. Veľmi sme si to užili, no ďalší deň sme museli byť fit, a tak sme sa hneď po programe vrátili na chatu. V stredu sme všetci od rána čakali na to, kým príde prvá poobedňajšia hodina a mohli sme opäť stáť na lyžiach. No lenže toto nebolo len obyčajné lyžovanie. Lanovkou sme sa vyviezli na prenádherný vrch Chopok, z ktorého bolo vidno krásne čaro zimy  a zimnej prírody. Ale aj tento deň sa zrazu začal chýliť k večeru, a tak sme sa opäť presunuli na našu chatku.  Vo štvrtok sme už stáli na svahu všetci so svalovicou ale vôbec nám to nevadilo.  Chceli sme si totiž naplno užiť naše posledné dva dni lyžovačky. A tak aj bolo. Krátko po tom, čo sme sa navečerali nás opäť čakal spoločný program s diskotékou. No a po ňom prišiel posledný deň, piatok. Náš týždeň strašne rýchlo ubehol, ale ako sa hovorí, nič netrvá večne. Za úspešné absolvovanie lyžiarskeho výcviku sme každý dostali zlatú medailu, diplom i sladkú odmenu. Bolo nám veľmi smutno, že musíme opustiť toto prekrásne lyžiarske stredisko. Ale naše krásne zážitky nás budú hriať celý život. A aby som nezabudla, chceme poďakovať našim pánom učiteľom, že pre nás tento krásny týždeň pripravili a spolu to s nami vydržali. Spoločné chvíle nám spríjemňovala pani učiteľka Barbora Magová a Dana Kovalčíková, pán učiteľ Kešjar a pán inštruktor Filip Pepucha.

Veronika  Hládeková, 8. ročník