Zápis prvákov

Zápis prvákov 2010

Vážení rodičia,

dňa 10. februára 2010 sa uskutoční zápis prvákov do ZŠ s MŠ Komjatná. Uvedený zápis bude prebiehať v budove školy v miestnosti č. 1 v čase od 13:00 – 17:00 hod.. Na zápise predkladá zákonný zástupca dieťaťa svoj OP, rodný list dieťaťa a v prípade zdravotného postihnutia aj doklad o jeho zdravotnom postihnutí.

Každý rodič si určite pre svoje dieťa želá len to najlepšie, preto sa aj naša škola snaží o maximálnu kvalitu výchovno-vyučovacieho procesu.

Vo výchovno-vzdelávacom procese je snaha, aby bol orientovaný na žiaka, ktorý je dominantný na vyučovacej hodine. V tomto smere sme orientovali aj náš ŠVP. Naším mottom je: Svet je krásny a stojí za to, aby sme ho spoznávali a aby sme oň bojovali. Niekto vedomosťami, iný zručnosťami a všetci svojím správaním.“ To znamená, že náš ŠVP sa orientuje nielen na nadaných žiakov, ale aj na žiakov, ktorí sú skôr manuálne zruční, a tak sa snažíme, aby každý z nich zažil úspech v tom, v čom má svoju silnú stánku. ŠVP podporil cudzie jazyky, slovenský jazyk, matematiku a výtvarnú výchovu. Skvalitnenie výchovno –    vzdelávacieho procesu podporuje aj vybavenie našej školy.

V popoludňajších hodinách prebieha na škole záujmová krúžková činnosť, žiaci si môžu podľa vlastného záujmu zvoliť, ktorý krúžok budú navštevovať. V rámci školskej a mimoškolskej činnosti sa žiaci pripravujú na rôzne súťaže, nacvičujú programy, ktoré prezentujú nielen v škole, ale aj mimo nej na ponúkaných podujatiach a s ktorými majú úspechy.

Už tretí školský rok spolupracuje naša škola aj so Základnou umeleckou školou v Ružomberku. Naša škola im umožnila využívať priestory tried, a preto Vaše deti môžu navštevovať rôzne odbory tejto školy. V súčasnosti je to výtvarný odbor a hudobný odbor – gitara alebo klavír.  Deti nemusia cestovať za vzdelaním, ale vzdelanie prichádza k nim.

Škola sa zapája aj do projektov. V tomto roku sme už tradične zapojený do projektu Mliečnej ligy Danone. Tento projekt podporuje zdravú mliečnu výživu a deti si môžu zakúpiť vybrané mliečne výrobky za zvýhodnené ceny. Ďalším projektom je Modernizácia vzdelávacieho procesu, ktorý je zameraný na skvalitňovanie výchovno – vzdelávacieho procesu. V spolupráci s PZ v Ružomberku prebieha na škole aj projekt Správaj sa normálne, ktorý učí deti, ako sa správať v rôznych životných situáciách. I. stupeň v rámci projektu Rozvoj pohybových činnosti sa snaží o zdokonalenie v motorickej oblasti. Škola spolupracuje v rámci environmentálnej výchovy s OZ TATRY, organizuje rôzne prednášky a besedy pre žiakov, zbery starého papiera, úpravu okolia školy, protidrogové programy v spolupráci s Palkovým centrom, protidrogové koncerty.

V rámci individuálneho prístupu k žiakom spolupracuje škola s CPPP a P v Ružomberku. Na škole máme aj špeciálneho pedagóga, ktorý sa venuje žiakom s rôznymi poruchami učenia alebo správania.

Vedenie a pedagógovia sa snažia o čo najlepšiu komunikáciu s rodičmi, komunikujú s nimi na triednických hodinách, pozývajú si ich na individuálne pohovory, ponúkajú im otvorené hodiny a rodičia sa o činnosti školy môžu dozvedieť aj z internetovej stránky školy.

Škola nežije len vzdelávacím procesom, ale aj mimoškolskou činnosťou. Počas minulého školského roku sa nám podarilo vydať prvé číslo školského časopisu Školo(volo)viny, zrealizovať Školskú akadémie, pripraviť pre našich spoluobčanov rôzne kultúrne programy, priniesť kultúru k deťom v podobe rôznych divadelných predstavení, realizovať exkurzie a výlety a mnoho, mnoho ďalších aktivít, o ktorých sa dočítate aj v časopise alebo na našej webovej stránke.

Dôležitým ukazovateľom úspechov výchovno-vyučovacieho procesu je uplatnenie našich žiakov na SŠ, ZSŠ a SOU. Väčšina žiakov si zvolí takú školu, ktorá vyhovuje ich vedomostnej úrovni a majú veľmi dobré výsledky od gymnázia až po SOU. Z uplynulých rokov máme veľmi dobré ohlasy zo stredných škôl, kde sa učia naši žiaci.

Veríme, že Vás zaujala naša činnosť a že svoje deti zveríte práve do našich rúk.

Tešíme sa na stretnutie s Vami a najmä s našimi budúcimi prváčikmi pri zápise do prvej triedy.

Ďakujeme za pozornosť.

Monika Babicová