Akcie

Nočné hry 2010

Dňa 30. 04. 2010 sa v našej škole konala akcia Nočné hry. Akciu pripravilo ZRŠ pod vedením Evy Pacigovej pre žiakov základnej školy. Do akcie sa zapojili žiaci 1. až 7. ročníka.

Deti boli nedočkavé a už pred ôsmou hodinou večer netrpezlivo čakali pred školou. O ôsmej sa dvere školy otvorili a nocľažníkov privítali rodičia v pyžamách a s úsmevom na tvári. Postupne sa žiaci zadelili do 12 až 13 - členných skupín a každá skupina sa zložila v jednej triede. Pri rozbaľovaní spacákov a iných pomôckach (baterky, sladkosti, vankúšiky...) si deti navzájom pomáhali. O deviatej hodine sa započúvali do rozprávky na dobrú noc a mohol sa začať nočný pokoj. Po spánku však nebolo ani stopy. Všetci netrpezlivo čakali na to, čo sa bude diať. Nakoniec o 24:00 hodine bola zobudená prvá skupina, ktorá sa vybrala zo školy hľadať poklad. O pol hodinu ju nasledovala druhá, potom tretia, štvrtá a nakoniec piata skupina.

Každá skupina absolvovala trasu zo školy na Hôrku, z Hôrky dole na ulicu Pod Stráňou a späť do školy. Deti mali baterky, ktorými si svietili a hľadali poklad. Poklad predstavovalo 25 kartičiek. Každá skupina hľadala niečo iné (mestá, autá, zvieratá, rastliny, rozprávku). Počas cesty stretli aj pár strašidiel, ktoré ich vyľakali, ale aj pobavili. Pred školou ich čakala ešte jedna úloha – zbierali cukríky z ihriska a zoraďovali svoje kartičky podľa abecedy.

Celá akcia trvala do 3 hodiny ráno a rodičia si mysleli, že naši odvážlivci zaspia ako v oleji. Omyl. Zaspali len tí menší, tí starší mali už o pol šiestej ráno rozcvičku. Pani Tholtová sa ujala roly cvičiteľky a páni Štefan, Ľubomír a Radovan Vajzerovci s pánom Pacigom si s nimi zahrali ranný futbal. Po takejto čerstvej športovej sprche sa išlo na raňajky a potom opäť do tried. Postupne sa budili aj tí mladší a scenár sa opakoval. Keď už boli všetci rozcvičení a napapaní pani Daudová vyhlásila výsledky a každá skupina dostala sladkú odmenu.

Nočné hry sa skončili o 8:00 hodine ráno a deti odchádzali domov plné zážitkov a nadšenia.

RODIČIA: Pacigová Eva, Daudová Anna, Kubernátová Beáta, Kočibálová Marianna,

Hromadová Ľudmila, Macíková Ľudmila, Kytasová Lenka, Chmúriková Katarína,