Žiacka rada

Povýšenie piatakov

Dňa 13.02. 2012 pripravila Žiacka rada akciu ,,Povýšenie piatakov". Členovia Žiackej rady privítali žiakov

V. ročníka. Urban Tholt sa prihovoril prítomným a oboznámil ich s programom akcie. Žiaci V. ročníka sa zúčastnili týchto športových, vedomostných a zábavných súťaží:

1.) Kreslenie: žiaci si vyžrebovali kartičky s rôznymi rozprávkovými postavičkami, ktoré mali v časovom limite nakresliť. Pán učiteľ Kešjar potom hádal, čo majú nakreslené.

Zodpovedná: Simona Hromadová

2.) Vedomostný test: žiaci mali odpovedať na 10 otázok vo vedomostnom teste. Pri každej otázke mali štyri možnosti. Aby boli žiaci v teste úspešní, museli získať aspoň 8 bodov.

Zodpovedná: Petra Kubisová

3.) Hop - skoč: žiaci skákali na švihadle. Pre úspešné absolvovanie tejto disciplíny museli žiaci v časovom  limite 2 minúty preskočiť švihadlo aspoň 20-krát.

Zodpovedná: Sára Maťokárová

4.) Viazanie vrkočov: dievčatá viazali ,,vrkoče" z troch motúzikov v časovom limite. Potom pomáhali chlapcom, keď viazali vrkoče oni, ale bez časového limitu.

Zodpovedná: Simona Hromadová

5.) Ham - ham: žiaci sa rozdelili do dvojíc. Každému z dvojice boli zaviazané oči. Potom sa navzájom kŕmili chlebom s džemom. Museli sa vzájomne trafiť do úst aspoň raz.

Zodpovedná: Simona Hromadová

Na záver bola akcia zhodnotená ako úspešná. Každému žiakovi bol odovzdaný diplom o prijatí na druhý stupeň ZŠ a sladká odmena.

Naďalej pracujú v našej škole „hliadky Žiackej rady“:

Hliadka čistoty: Martin Dauda, Andrej Macík,

Hliadka čistoty školského areálu: Sára Maťokárová, Adam Kubis, Tobiáš Hládek,

Hliadka školského poriadku: Simona Hromadová, Urban Tholt,

Hliadka v školskej jedálni: Alžbeta Tholtová a Ján Široký,

Kultúrna hliadka: Petra Kubisová.