Prečo zapísať svoje dieťa do MŠ Výber materskej školy - odporúčania pre rodičov Informačný list pre rodičov budúcich "škôlkárov" Ako pomôcť svojmu dieťaťu pri vstupe do MŠ Aby dieťa v materskej škole neplakalo Prvýkrát v materskej škole Mama príde alebo 10 krokov k správnemu vstupu do MŠ Adaptačný pobyt v materskej škole Choré či nedoliečené dieťa do MŠ nepatrí Popoludňajší odpočinok detí Nástup do školy a školská zrelosť Zápis detí do 1. ročníka ZŠ Cvičenia pre predškolákov-CPPPaP Rbk Ako by sa mal správať budúci prvák Čo by mal vedieť budúci prvák Ako rozvíjať kreativitu predškolákov Logopédia Logopedické a špeciálno-pedagogické vyšetrenie v MŠ Zabavte sa spolu Preventívno-výchovný program "Filipkove dobrodružstvá"

Prvýkrát v materskej škole

Zvládnem to?
       Určite áno, mamička s ockom mi pomôžu ...

Odlúčenie  od rodiny býva  ťažké najmä pre deti, ktoré nie sú zvyknuté bývať  inde  ako doma. Postupne deti zistia, že v materskej škole je im dobre, majú svojich kamarátov, hry, hračky   a p. učiteľky im rady pomôžu vo všetkom, čo treba. Toto zistenie však trvá niekedy dlhšie, preto im treba pomôcť hneď na začiatku ešte pred príchodom do materskej školy, hoci plaču u niektorých detí sa nevyhneme...

Tak pomáhajme ako vieme :

-  rozprávajme sa s dieťatkom doma o materskej škole
-  spolu mu chystajte veci (papučky, pyžamko), aby sa tešilo
-  pripravte ho na to, že vy s ním v materskej škole nebudete, aby nebolo sklamané
-  ubezpečte ho, že ho ľúbite a vrátite sa poň, keď sa vyspinká
-  nelúčte sa s ním v šatni príliš dlho, je to preňho ťažšie
-  nesľubujte mu, čo  nemôžete splniť  (napr.  budem s tebou stále - stačí    krátke - vrátim sa
po teba)
-  ak bude dieťa veľmi plakať, odovzdajte ho p. učiteľke, hoci vám bude ťažko - (ona už vie ako      na to - väčšinou, keď sa dvere za vami zotvoria - je po plači)
-  ak budete plakať vy, tiež to pochopíme, nebojte sa, nie ste prví ... (ale plačte tak, aby to váš        drobec nevidel)
-  všetko, čo potrebujete vedieť sa spýtajte pani učiteľky - spolu to vyriešime