Nov výskumníkov 2022 Projekt Finančná sloboda OVB Návšteva z lesa Október - mesiac úcty k starším Pešo okolím Likavky Exkurzia vo Viedni Výstup na Veľký Choč Burza informácií pre žiakov 8. a 9.ročníka Medzinárodný deň školských knižníc Pasovačka prvákov Týždeň ľudských práv Naši turisti na Maline Brde Vianočné trhy 2022 Erasmus+ Lyžiarsky výcvik Piatková valentínska párty Školský karneval Olympiáda v anglickom jazyku „Shakespeare‘s Letter“ Big Bang vs. Stvorenie Sveta Prečítaj a nakresli Školské kolo - Hviezdoslavov Kubín Escape room game Be the change! - Buď zmenou - okresná výtvarná súťaž Prváci v Mestskej knižnici v Ružomberku Súťaž EKO-art Návšteva z Oravskej knižnice Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne Zápis prvákov 2023 Slávik Slovenska - školské kolo Deň Zeme 2023 Svetový týždeň peňazí (Global Money Week) 2023 Marec – Mesiac knihy Práci a druháci objavovali príbehy Pippi Dlhej Pančuchy Ako sa z tretiakov a štvrtákov stali detektívi Marec mesiac knihy v ŠKD Prečo je marec mesiacom kníh? Jarné upratovanie s Fusaklami! Piataci v oravskej knižnici Úspešní poeti z Komjatnej „Čítajme si...“ 2023 Ekonomická olympiáda pre ZŠ Matematický klokan Okresné kolo v atletike s úspechom Oslava MDD Súťaž Družstvá mladých zdravotníkov Liptova Englishstar Exkurzia v banke Školská akadémia 2023 Tretiaci a štvrtáci na KUK feste

Erasmus+

V dňoch od 5. decembra do 9. decembra do našej školy prišla dobrovoľníčka Paula z Rakúska, ktorá je zapojená v programe Erasmus+. Počas celého týždňa sa aktívne venovala žiakom 8. a 9. ročníka na hodinách anglického jazyka. A aké sú postrehy našich deviatakov? Nech sa páči prečítajte si....

Bolo to super, pretože každý deň sme s Paulou strávili štyri hodiny. Zo začiatku nás to veľmi neťahalo rozprávať. Celý týždeň sme s ňou robili nejaké aktivity, hry. Rozprávali sme sa o sviatkoch, rodine, o našom obľúbenom jedle, filme a športe. V piatok sme jej ukázali našu prírodu. Myslím si, že sa jej tu páčilo.  (Zuzka)

Celý týždeň sme sa rozprávali anglicky. Najzaujímavejšie boli hry a voľná diskusia. Dozvedeli sme sa veľa o rakúskych tradíciách a tradíciách. (Katka)

Cez hodiny sme s Paulou hrali rôzne zábavné aktivity, ktoré sa nám páčili. Boli sme na prechádzke v okolí Komjatnej. Bol to dobrý týždeň a ďakujeme, že k nám prišla. (Tomáš)

Tento týždeň bol pre nás, deviatakov, veľmi zaujímavý a náučný. Prišla k nám anglicky hovoriaca dobrovoľníčka Paula. Na začiatku sme sa veľmi báli, ale Paula veľmi rýchlo odľahčila situáciu. Rozprávali sme sa nielen o rôznych témach a sviatkoch, ale aj argumentovali a hrali rôzne hry. Posledný deň sme išli na Štyri chotáre, aby sme predstavili Paule krásu prírody. Tento týždeň sa nám veľmi páčil. (Emma)

S Paulou sme sa venovali rôznym témam a aktivitám. Precvičovali sme si komunikáciu v anglickom jazyku a rozšírili sme si slovnú zásobu. Samozrejme sme robili aj oddychové aktivity, ako napríklad hry či prechádzka do okolia. Myslím si, že tento týždeň nám dal veľa a verím, že si môžeme takýto týždeň zopakovať. (Lili)

Takúto aktivitu veľmi odporúčam na prekonanie bariéry, ktorá nám prekáža rozprávať anglicky. Mali sme rôzne zábavné činnosti a taktiež sme si precvičili slovnú zásobu. Nič náročné ani stresujúce. Naozaj odporúčam! (Šimon)

Paula rozprávala len anglicky, preto sme sa museli s ňou dorozumieť sami. Jej hodiny boli náučné, diskutovali sme na rôzne témy, hrali hry, ako napr. Hádaj, kto som? Išlo hlavne o to, aby sme komunikovali anglicky a myslím si, že sa aj tak stalo, a že sme si z jej hodín veľa odniesli. Určite by som takúto formu výučby odporučila a dúfam, že Paula nás ešte niekedy navštívi. (Chiarka)

Týždeň s Paulou sa mi veľmi páčil. Štyri hodiny rozprávania po anglicky bolo niekedy vyčerpávajúce, no keď sme si oddýchli pri pohybových hrách, všetko išlo jednoduchšie. No fyzické hry neboli o to lepšie, že sme sa nerozprávali anglicky. Práve naopak, pochopiť pravidlá v angličtine bolo náročné. Mnohokrát sme sa nasmiali nielen pri hrách ale aj pri vyslovovaní v angličtine. Som rada, a určite nielen ja, že sme mali týždeň angličtiny a ten, kto nechápal, čo Paula rozprávala, sa určite niečomu priučil. Budem rada. ak by nás Paula opäť navštívila. (Šarlota)

Touto  cestou by sme sa zároveň chceli poďakovať nielen dobrovoľníčke, ale pánovi Mäsiarovi s manželkou Ľudmilou za spoluprácu.

Foto: TU