Nov výskumníkov 2022 Projekt Finančná sloboda OVB Návšteva z lesa Október - mesiac úcty k starším Pešo okolím Likavky Exkurzia vo Viedni Výstup na Veľký Choč Burza informácií pre žiakov 8. a 9.ročníka Medzinárodný deň školských knižníc Pasovačka prvákov Týždeň ľudských práv Naši turisti na Maline Brde Vianočné trhy 2022 Erasmus+ Lyžiarsky výcvik Piatková valentínska párty Školský karneval Olympiáda v anglickom jazyku „Shakespeare‘s Letter“ Big Bang vs. Stvorenie Sveta Prečítaj a nakresli Školské kolo - Hviezdoslavov Kubín Escape room game Be the change! - Buď zmenou - okresná výtvarná súťaž Prváci v Mestskej knižnici v Ružomberku Súťaž EKO-art Návšteva z Oravskej knižnice Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne Zápis prvákov 2023 Slávik Slovenska - školské kolo Deň Zeme 2023 Svetový týždeň peňazí (Global Money Week) 2023 Marec – Mesiac knihy Práci a druháci objavovali príbehy Pippi Dlhej Pančuchy Ako sa z tretiakov a štvrtákov stali detektívi Marec mesiac knihy v ŠKD Prečo je marec mesiacom kníh? Jarné upratovanie s Fusaklami! Piataci v oravskej knižnici Úspešní poeti z Komjatnej „Čítajme si...“ 2023 Ekonomická olympiáda pre ZŠ Matematický klokan Okresné kolo v atletike s úspechom Oslava MDD Súťaž Družstvá mladých zdravotníkov Liptova Englishstar Exkurzia v banke Školská akadémia 2023 Tretiaci a štvrtáci na KUK feste

Vianočné trhy 2022

Čas adventu je každoročne sprevádzaný prípravami na príchod najkrajších sviatkov roka – Vianoc. Toto obdobie v sebe nesie aj pocit spolupatričnosti k iným, ktorý v nás viac ako inokedy otvára naše srdcia s túžbou polepšiť sa, urobiť niečo dobré a prospešné pre iných.

V rovnakom duchu sa niesli aj naše myšlienky, a preto sme si v spolupráci so Združením rodičov školy pri ZŠ v Komjatnej a Obecným úradom v Komjatnej opäť pripravili Vianočné trhy.

V rámci vianočných trhov sme vyhlásili zbierku pre  Centrum sociálnych služieb v Likavke. Návštevníci vianočných trhov mohli priniesť krabičky plné láskavých drobností pre obyvateľov spomínaného centra. A skutočne sme sa nedali zahanbiť, balíčkov bolo neúrekom a určite potešia svojich majiteľov.

Vianočné trhy nám spríjemňovali piesne a program detí zo základnej a materskej školy a hudba v podaní súrodencov Kameníkových. Napriek tomu, že obdobie pred trhmi bolo chrípkové a deti neboli v škole, zvládli vianočné koledy, básne, zaujímavú tieňohru a prišli dokonca i valasi zo salaša. Rodičia i deti priniesli do súťaže o najkrajšiu vianočnú guľu a najzaujímavejšiu vianočnú ozdobu na stromček svoje výrobky. U dospelákov zvíťazila nádherná vianočná guľa z dielne pani Ľudmily Babicovej a u detí obrovská guľka z rodiny Lopeňovej.

Počas trhov sa návštevníci mohli posilniť výborným punčom, klobáskou, mäskom i sladkou mňamkou, ktorú im pripravovali naši deviataci. Priestor vonku pred sálou KD rozvoňal super tím zo ZRŠ. V závere sa všetci dočkali tomboly.

A čo s výťažkom vianočných trhov? Časť poputuje do Dobrej noviny a časť do ZRŠ, ktoré škole neustále pomáha a podporuje ju a peniažky sa k deťom vrátia vo forme rôznych výletov, koncertov, odmien a iných aktivít, ktoré v blízkej dobe pripraví tím ZRŠ.

V tomto školskom roku celoročne pracujeme na projekte Srdcia dokorán, chceli by sme, aby aj táto akcia prispela k naplneniu nášho cieľa. Veríme, že spoločnými silami pri vzájomnom stretnutí sme pomyselne vytvorili jednu veľkú rodinu a akcia pootvorila naše srdcia, aby do nich onedlho zavítala pravá vianočná radosť z narodenia nášho Spasiteľa.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom pomohli akciu realizovať a tešíme sa na spoločné stretnutie opäť o rok.

FOTO: TU