Začiatok školského roka 2022/2023 Preventívne logopedické vyšetrenie Čarovná moc prírody Šarkaniáda Tvorivá jeseň Hudobný koncert - Ľudské telo Deň materských škôl Vianočná pohľadnica - výtvarná súťaž Pramienok - výtvarná súťaž Mikuláš v materskej škole Vianočné trhy Detský karneval Vesmír očami detí - celoslovenská výtvarná súťaž Obrázok pre Darinku - celoslovenská výtvarná súťaž Dopoludnie s rozprávkou Popoludnie s básničkou Návšteva knižnice Hudobno-výchovný program Naša Zem Život jari - výstava jarnej výzdoby Včielky v 1. triede Ako sa pampúšik do sveta vybral Hudobno zábavný koncert Paci Pac Deň matiek Prípravný plavecký kurz Školský výlet - HABAKUKY MDD - Výlet na Studničnú Hýbte sa s nami Včielky a Lienky v Galérii Ľ. Fullu Rozlúčka s predškolákmi

DEŇ

materských škôl

4. november je pre materské školy významným dňom. V roku 1829 vznikla a bola založená v Banskej Bystrici prvá detská opatrovňa na území Slovenska. Jej zakladateľkou bola grófka Mária Terézia Brunswická, ktorá vystihla špecifikum didaktiky Materskej školy už v jej počiatkoch: „Tieto malé deti tak vyučujú, že ani nevedia, že sa učili, a celý čas trávia tak, že si myslia, že sa len hrali.“

Preto si aj naša materská škola pripomína  každoročne  tento deň vždy 4. novembra, ktorý je známy ako Deň materských škôl.

Aj naše deti v materskej škole si ho opäť pripomenuli v piatok 4.11.2022. Prežili sme ho všetci spolu. Slniečka a Včielky navštívili  triedu Lienok, kde ich čakalo prekvapenie. Prišli Kamaráti Jakub a Ema a rozprávali im o deťoch z materskej školy v Dolnom Kubíne. Vzájomne sme si napísali listy, ktoré si deti spolu prečítali a tak sme nadviazali kontakt s novými kamarátmi z inej materskej školy. Darčekom bolo divadielko o Červenej čiapočke, ktoré sa deťom veľmi páčilo.  Zaspievali sme si hymnu materských škôl, zatancovali sme si a výborne sme sa zabavili. Na záver deti dostali malý darček.

Foto TU: