Začiatok školského roka 2022/2023 Preventívne logopedické vyšetrenie Čarovná moc prírody Šarkaniáda Tvorivá jeseň Hudobný koncert - Ľudské telo Deň materských škôl Vianočná pohľadnica - výtvarná súťaž Pramienok - výtvarná súťaž Mikuláš v materskej škole Vianočné trhy Detský karneval Vesmír očami detí - celoslovenská výtvarná súťaž Obrázok pre Darinku - celoslovenská výtvarná súťaž Dopoludnie s rozprávkou Popoludnie s básničkou Návšteva knižnice Hudobno-výchovný program Naša Zem Život jari - výstava jarnej výzdoby Včielky v 1. triede Ako sa pampúšik do sveta vybral Hudobno zábavný koncert Paci Pac Deň matiek Prípravný plavecký kurz Školský výlet - HABAKUKY MDD - Výlet na Studničnú Hýbte sa s nami Včielky a Lienky v Galérii Ľ. Fullu Rozlúčka s predškolákmi

Včielky a Lienky

V GALÉRII ĽUDOVÍTA FULLU

Včielky a Lienky z našej materskej školy navštívili Galériu Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Včielky cestovali v utorok 13.6.2023 a Lienky v nasledujúci deň 14.6.2023. Na cestu sa vydali autobusom v ranných hodinách. Krátkou prechádzkou sme prešli centrum mesta a park.

V galérii už na nás čakali lektorky, ktoré nás privítali a rozdelili deti do dvoch skupín.  Deti sa v skupinách zúčastnili rôznych aktivít zameraných na výtvarné umenie. Skúmali vystavené diela Ľ. Fullu, skladali a lepili postavy z geometrických tvarov. Deti v druhej skupine mohli pozorovať súkromné priestory Fullovho bytu, v aktivitách skúmali miešanie základných farieb s plastelínou, hrali sa hry s líniami a mohli si prezrieť výstavu na poschodí pod názvom „Home sweet Home.“
V galérii sa deťom veľmi páčilo a cestou na autobusovú stanicu spoznávali a pozorovali naše mesto Ružomberok a pochutnali si na sladkej zmrzline. Z galérie si deti priniesli pekné nové zážitky.

Foto Včielky TU:                                            Foto Lienky TU: