DOPOLUDNIE S ROZPRÁVKOU

Keď som na svet zvedavý, kniha mi ho vyjaví.

Na poličke vždy ma čaká, múdrosťou ma svojou láka.

Zavedie ma do rozprávky, ponúkne mi piesne, bájky.

Kniha je môj kamarát, preto ju mám veľmi rád.

V mesiaci marec, ktorý je mesiacom kníh, putujeme po cestách z rozprávky do rozprávky.

V pondelok 8.3.2021 prežili naše deti „Dopoludnie s rozprávkou“. Preniesli sme sa do rozprávkového sveta prostredníctvom hier na kníhkupectvo a vyrobili sme si peknú záložku do obľúbenej knižky. V dopoludňajších hodinách sme sa zavítali do rozprávkového sveta čítaním rôznych príbehov, pozeraním rozprávky pre deti o Krtkovi, riešili sme rozprávkové úlohy na interaktívnej tabuli. Zahrali sme si aj rozprávku O Ruženke, ktorá sa deťom veľmi páčila. Deti si uvedomili, že písaná reč, kniha, rozprávka, maľované čítanie sú zdrojom zážitkov, vedomostí a emócii. Formou otázok, ktoré si deti vyberali zo zázračného košíka si utvrdzovali poznatky o rozprávkach. Deti majú knihy veľmi radi, preto sme aj týmto dopoludním prehlbovali ich pozitívny vzťah ku knihám a tak rozvíjali jazykovo - literárnu gramotnosť.

Foto TU: