DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL

Myšlienkou tohto projektuje je zvýrazniť význam, poslanie a opodstatnenosť materských škôl na Slovensku, organizovaním celonárodných aj lokálnych, organizovaných ale aj spontánnych aktivít. Materské školy, zriaďovatelia, rôzne inštitúcie a organizácie ich môžu realizovať v priebehu jedného mesiaca od 5. októbra (deň prijatia Charty učiteľa je považovaný za Medzinárodný deň učiteľov) do 4. novembra (deň založenia I. detskej opatrovne na Slovensku), keď je Deň materských škôl na Slovensku.

Tento významný deň, nielen pre materské školy, ale aj pre náš štát sa organizuje každoročne 4. novembra.

Aj my sme si ho opäť pripomenuli. Hoci v súčasnej situácii nebolo možné, aby sme sa zabavili všetci kamaráti spolu, prežili sme ho v triedach samostatne s peknými hrami, spevom hymny materský škôl a zábavnými činnosťami. Veríme, že budúci rok sa stretneme spolu a oslávime tento deň ako jedna veľká rodina.