Vyhodnotenie súťaže Tajomstvo listov Písanie listov druháčikom Motto školy v 3.B 4. ročníka regionálnej výtvarnej súťaže ,,Spájame sa pre rozvoj dolného Liptova“ Výtvarná súťaž ,,Nekonečný príbeh skla“ Súťaž Aké bude divadlo o 100 rokov? Literárne putovanie za bájami Prváci a časopis Vrabček Rozkvitla nám trieda Vznik loga školy Piataci a reklama Piataci a komiks Bublanina starej mamy Výtvarná výchova I. kolo výtvarnej výchovy - JAR Objavenie Ameriky Zdravie na tanieri Spolupráca krajín pri riešení koronavírusu Žabky Žabky a spomienky na ŠKD Žabky a Vrabček Žabky a voda II. kolo výtvarnej výchovy - JAR Veľká Británia a Írsko Prečo je Váh divá rieka Príprava raňajok ... Tretiaci a prírodoveda Vlastnoručne vyrobené hudobné nástroje Netradičné srdce pre mamku Poďakovanie mamke Deň rodiny Erb mojej rodiny Žabky a čas Stavovce Žabky a rastliny Púpava lieči aj zabáva Žabky a rastliny - koreň Ako si piataci poradili s opisom obrázka Žabky a rastliny - stonka

Súťaž Aké bude divadlo o 100 rokov?

Súťaž Aké bude divadlo o 100 rokov?

Slovenské národné divadlo oslavovalo túto sezónu 100 rokov. Krásne číslo, čo poviete? Už 100 rokov je SND súčasťou našej spoločnosti. Stálo pri najdôležitejších kultúrnych, spoločenských,ale aj politických udalostiach. Bolo zrkadlom doby, mentorom, ale aj miestom, ktoré živilo ducha. Bolo a stále je tu pre nás divákov. Prináša radosť, zážitky a emócie.

Príležitosť osláviť 100. jubileum sa naskytne len raz za život, preto SND pripravilo pre žiakov kreatívnu súťaž. Téma súťaže pre žiakov znela DIVADLO O 100 ROKOV.

A tak žiaci z 3.B maľovali, kreslili, skladali, lepili, vyfarbovali príbeh na tému Divadlo o 100 rokov. Naplno uplatnili svoju predstavivosť a fantáziu. Zo začiatku si mysleli, že téma je ťažká, no stačilo malé ,,nakopnutie“ a žiaci s radosťou a nadšením vytvárali originálne diela. Svoje predstavy o divadle za 100 rokov prezentovali pred spolužiakmi a zažili úspech. Prežili tak kreatívne chvíle, ktorých im prajeme čo najviac.

SND  poslalo  žiakom prekvapenie v podobe cukríkov s nápismi SND a 100 rokov. Práca žiakov sa im páčila, preto sa rozhodli takýmto spôsobom žiakov potešiť a motivovať k ďalšej kreatívnej práci. Prekvapeniu sa žiaci potešili.

Foto TU: