• Termíny školských prázdnin 2023/2024

Termíny školských prázdnin

v školskom roku 2023/2024

Školský rok sa začína 1. septembra 2023. Školské vyučovanie sa začína 4. septembra 2023 (pondelok) a končí sa 30. júna 2024.

Prevádzka materských škôl sa počas školských prázdnin bude zabezpečovať v súlade s informatívnym materiálom Materská škola a školské prázdniny.

Materská škola v Komjatnej bude v priebehu školského roka, pred jednotlivými školskými prázdninami zisťovať predbežný záujem zákonných zástupcov o dochádzku detí do materskej školy v tomto čase.  Táto možnosť vyplýva z potreby včas aktuálne reagovať (zmenou organizácie výchovnovzdelávacej činnosti, personálnym zabezpečením, rozsahom a spôsobom zabezpečenia stravovania, vykurovania atď.) na prípadný znížený záujem zákonných zástupcov o materskú školu v danom čase.

Prevádzka každej MŠ zaradenej v sieti škôl a školských zariadení SR, bez ohľadu na jej zriaďovateľa, sa počas mesiacov júl a august preruší nepretržite najmenej na tri týždne.