História školy História školy (prezentácia) Vízia školy Napísali o nás Komjatná - dedinka v údolí (prezentácia) Rozvrh dňa - ZŠ 60. výročie školy Hodnotenie žiakov základnej školy počas prerušenia vyučovania O škole a vzájomnej spolupráci Podmienky a organizácia prevádzky základnej školy od 03.05.2021 Podmienky a organizácia prevádzky základnej školy od 02.09.2021 Školský poriadok 2023/2024 Prevádzka multifunkčného ihriska Hodnotenie výchovno-vzdelávacícch výsledkov žiakov

O škole a vzájomnej spolupráci

Vážení rodičia a milé deti,

školský rok 2019/20 spolu s prázdninami sa definitívne skončil. Bol to školský rok plný nečakaných zmien a nových výziev a to nielen pre nás pedagógov a deti, ale aj pre rodičov. Pandémia ohľadom koronavírusu zasiahla v plnej miere naše bežné vyučovanie. V priebehu niekoľkých dní a týždňov sme museli nasadnúť do úplne iného vlaku, hoci smer bol ten istý. Po zhodnotení tohto obdobia môžeme skonštatovať, že sme to spolu v rámci daných možností s Vami zvládli veľmi dobre. Chceme sa preto poďakovať všetkým pedagógom, rodičom a samozrejme deťom, že v drvivej väčšine k dištančnému vzdelávaniu pristupovali zodpovedne.

Od septembra 2020 nás čaká oveľa hlbšie opakovanie a upevňovanie vedomostí, ako počas minulých rokov, no pevne veríme, že i to zvládneme.

Napriek tomu, že školský rok bol netradičný, zvládli sme v spolupráci s Vami i mnoho ďalších úloh, ktoré prispejú v pozitívnom smere k výchovno-vzdelávaciemu procesu.

Počas obdobia prerušenia vyučovania a letných prázdnin sme zrekonštruovali priestory bývalej ŠJ a vznikol nám priestranný ŠKD. Vymaľovali sme chodby, obnovili sokle, vynovili počítačovú triedu a ešte nás čaká úprava areálu školy.

Poďakovanie patrí našim pedagogickým a  nepedagogickým zamestnancom, často i so svojimi rodinnými príslušníkmi, ale nielen im.

Poďakovanie patrí:

• ZRŠ za finančný príspevok na obnovenie PC parku (500 eur),
  • pánovi Marekovi Hromadovi za čalúnnické práce bez nároku na odmenu,
  • pánovi Mariánovi Bernolákovi za stolárske práce a čas, ktorý si pre nás našiel, hoci mal toho veľa,
  • slečne Veronike Jackaninovej za kreatívne vymaľovanie priestorov školy,
  • pani Marianke Kočibálovej a Slovenskej sporiteľne za notebooky,
  • nemenovaným darcom za finančný dar vo výške 400 eur,
  • firme Actemium (Ing. Branislav Babic)  za spoluprácu, vďaka ktorej sme získali finančnú čiastku 400 eur,
  • firme pána Petra Magu za ústretovosť a pomoc pri rekonštrukcii priestorov ŠKD a sponzorsky zastrešenú časť nákladov,
  • pánovi Jozefovi Babicovi, Adamovi a Jaroslavovi Chmúrikovi za práce na elektroinštalácii bez nároku na odmenu,
  • pánovi Štefanovi Babicovi a pánovi Matejovi Gejdošovi za detské pieskovisko pre MŠ,
  • majiteľom obchodíkov v našej obci (pán Vajzer, pani Babicová Jana, pani Babicová Miriam, pán Gejdoš) za ústretovosť a spoluprácu,
  • a všetkým rodičom, ktorí nás podporujú v akejkoľvek forme.

Samozrejme, že týmto naša práca nekončí. Čakajú nás ďalšie výzvy. Predovšetkým by sme chceli vytvoriť dielne v bývalej budove MŠ a v areáli školy vytvoriť parky pre deti z materskej školy, zdokonaliť podmienky  pre telesnú výchovu, vytvoriť mini dopravné ihrisko a mnoho ďalších aktivít.

Všetky rekonštrukcie sú finančne náročné, preto radi privítame i tento rok Vašu pomoc. Podoba finančného daru záleží na Vás, pomôže nám akákoľvek čiastka. No nemusí to byť len finančná pomoc, môžete pomôcť aj inými spôsobmi.

V prípade záujmu je k dispozícii č. ú.: SK40 5600 0000 0083 3889 1003

názov účtu: Darovací účet.

Ďakujeme všetkým rodičom a priateľom školy, ktorí akýmkoľvek spôsobom podporujú naše deti.

Foto ŠKD

Trochu umenia