Školský projekt KOCKA Zelená škola Danone Mliečna liga Modernizácia vzdelávacieho procesu Správaj sa normálne Medzinárodný projekt Prememeny regiónu Medzinárodný projekt Premeny regiónu - Bartošovice

Školský projekt KOCKA

Naša škola sa snaží vo vyučovacom procese ale aj mimo neho využívať dostupné IKT technológie. V rámci vlastných zdrojov alebo projektov sa nám podarilo vytvoriť PC triedu, niektoré triedy vybaviť dataprojetormi  a vo vyučovacom procese využívame 3 interaktívne tabule. V tomto trende chceme pokračovať, chceme, aby naši žiaci získali v maximálnej miere znalosti a zručnosti v oblasti IKT, aby ich vedeli využívať najmä pri svojom štúdiu a v praktickom živote. Ďalším dôvodom, pre ktorý sme sa do projektu prihlásili, je ten, že práca s IKT v rámci vyučovania sa pre žiakov stáva atraktívnejšou a zaujímavejšou. Chceme teda dosiahnuť taký stav, aby sme v každej triede mali dataprojektor a aby každý pedagóg mal svoj vlastný notebook, ktorý mu umožní prípravu niektorých tém na vyučovanie práve s využitím IKT. Pedagóg i žiak bude mať k dispozícii dostatočný a najmä priamy zdroj informácií, zdroj pracovných materiálov, rôznych výučbových aplikácií, ktoré mu zároveň poskytnú okamžitú spätnú väzbu.

V rámci daného projektu sme realizovali celoškolský projekt KOCKA.

Kocka a stavba

Aktivita môže byť prispôsobená pre I. i II. stupeň ZŠ.

Využitie IKT:

Dataprojektor, inter. tabuľa, PC, tablety, fotoaparáty, skenery

Cieľ aktivity:

Spoznať  a charakterizovať  kocku ako priestorové teleso z rôznych hľadísk (matematika, slovenský jazyk a literatúra, výtvarná výchova, informatika) .

Plán aktivity:

MAT:

Žiaci sa na hodinách oboznámia s pojmom kocka, pomocou matematických aplikácií z internetu (http://www.fi.uu.nl/toepassingen/00249/toepassing_wisweb.en.html) sa naučia skladať rôzne stavby z kociek, naučia sa rozpoznávať pohľady na takéto stavby (tablet).

SJL:

Žiaci na hodinách vymyslia príbeh o kocke a jej putovaní za stavbou svojich snov. Príbeh našej kocky Batildy nájdete v letnom čísle Školo(volo)vín Leto 2014.

VYV:

Výtvarné spracovanie príbehu o kocke. Kocky v prevedení našich žiakov nájdete tu: 5.trieda, 6.trieda, 7. trieda, 8. trieda

Víťazov súťaže Miss Kocka môžete oceniť tu: Miss KOCKA

INF:

Výstupy zo SJL a VYV spracujú žiaci pomocou digitálnych technológií.

Výstupy aktivity:

Špeciálne číslo školského časopisu venované kocke (časopis sprístupnený pre verejnosť na našej internetovej stránke), prezentácie Projekt_kocka.pptx a výtvarné práce vytvorené i v grafickom editore. Špeciálne číslo časopisu nájdete pod týmto linkom Leto 2014.