ŠkVP

Školský vzdelávací program Učenie nás baví

Školský vzdelávací program Učenie nás baví je vypracovaný v zmysle motta: „Svet je krásny a stojí za to, aby sme ho spoznávali a aby sme oň bojovali. Niekto vedomosťami, iný zručnosťami a všetci svojim spávaním“. Podľa uvedeného motta chceme, aby každý žiak zažil úspech, a preto je ŠkVP orientovaný nielen na profilové predmety (slovenský jazyk, matematika, cudzí jazyk), ale aj na predmety, ktoré umožňujú rozvíjať manuálne zručnosti, fantáziu a predstavivosť detí (výtvarná výchova, dramatizácia v rámci slovenského jazyka a regionálna výchova v rámci dejepisu). Školský vzdelávací program podporujú aj aktivity  počas vyučovania (divadelné predstavenia, koncerty, exkurzie, výlety...) a aktivity v mimoškolskej činnosti (krúžky, projekty, kultúrne predstavenia...).