El. žiacka knižka

návod pre rodičov

Ukážka, ako vyzerá oznámenie, ktoré si môžete vyzdvihnúť na škole:

Keď si v škole vyzdvihnete počítačom vygenerované prístupové meno a heslo na www stránku našej školy, môžete nahliadnuť

do elektronickej žiackej knižky svojho dieťaťa.

1. Rodič alebo žiak si otvorí www stránku našej školy v internetovom prehliadači (www.skolakomjatna.edupage.org)
  2. Po otvorení stránky školy klikne na „El. žiacka knižka – známky“, kde zadá prihlasovacie meno a heslo, ktoré dostal v škole.

Po prihlásení do systému sa Vám zobrazia možnosti. Vyberte si, kto ste (otec alebo mama) a následne stlačte tlačidlo

„pokračovať“.

Zobrazí sa Vám nasledujúca stránka:

Zadajte nové prihlasovacie meno (najlepšie e-mail) – do tejto položky prosíme vyplniť e-mail – aby ste si ho ľahko zapamätali a zároveň aby sme my mali na Vás e-mailový kontakt. Zároveň si zvoľte svoje vlastné (pre Vás ľahko zapamätateľné) heslo a to isté heslo zadajte aj druhý krát. Zaregistrujte  sa.

Po vyplnení a odoslaní formulára sa stránka obnoví a vy sa musíte prihlásiť s Vašimi údajmi, ktoré ste práve zadali do systému. Kliknete na možnosť  El. žiacka knižka – známky, kde zadáte prihlasovacie meno a heslo, v našom prípade by sme tam  zadali p.novak@gmail.com a heslo, ktoré ste si zvolili.

Kliknete prihlásiť sa a systém Vás presmeruje na známky Vášho dieťaťa.

Vzhľad :

Menu (na pravej strane):

Úvod – v tejto časti si môžete pridať ďalšie Vaše dieťa, aby ste sa jedným prihlasovacím menom a  heslom prihlásili na obe alebo  viac detí.  Postup je nasledovný: Nastavenia> Vzťahy, rodina>Edupage:skolakomjatna > meno a heslo (zadáte to, ktoré ste dostali od nás).

Zmeniť prihlasovacie meno alebo heslo môžete v ponuke prihlásenie do portálu.

Novinky: nové zmeny na stránkach.

Testy, lekcie, projekty – tieto moduly škola nemá zakúpené.

Názory – ankety:  v budúcnosti budeme využívať ankety, aby sme zistili Vaše názory na skvalitnenie štúdia.

Nástenka – zatiaľ sa nevyužíva.

Známky dieťaťa – známky Vášho dieťaťa: každá známka je okomentovaná - z akého predmetu je, alebo aký druh známky to je (písomka, čítanie, odpoveď, veľké písomky, malé písomky, diktáty, počítanie). Ak sa daná udalosť bude len bodovať, tak v systéme to bude popísané. Známky, ktoré sú zobrazované ako priemer, prípadne známka na vysvedčení majú len informatívny charakter – na celkové hodnotenie žiaka sa berie ohľad aj na prácu na hodine – jeho aktivita, či pasivita, ktorú však nevieme zapísať do systému tak, aby sa zmenilo hodnotenie v priemere. Skutočná známka sa tak môže od priemeru odlišovať.

Písomky/DÚ – Prehľad pripravovaných skúšaní, písomiek, diktátov a domácich úloh atď. Niekedy sa tu nebudú zobrazovať všetky aktivity, ktoré budú čakať žiakov – dôvodom je náhodné preverenie všetkých študentov napr. krátkym testom, či sa na hodiny pripravujú.

Stravovanie dieťaťa – prezeranie jedálneho lístka: rodičia majú možnosť zadať odhlásenie z obedu. Vedúca školskej jedálne môže takéto odhlásenie akceptovať, ak sa tak dohodne škola s rodičmi na rodičovskom združení.

Priamy kontakt – priamy kontakt na učiteľa – chat: funguje aj v offline režime. Učiteľ si nájde správu a odpíše, ak nebudete pripojený, tak sa Vám správa doručí, keď sa prihlásite, ak budete prihlásený tak sa správa doručí okamžite.

Návod – ďalšie inštrukcie nájdete práve tu.

Tí rodičia, ktorí sa budú registrovať pomocou e-mailu, prípadne pri preberaní hesla na seba nechajú e-mail a budú súhlasiť so zasielaním informačných mailov, dostanú od nás približne takýto e-mail:

Peter Novak - 14.10.2004

Správa pre rodičov:
Vážení rodičia, posielam Vám informácie o prospechu a dochádzke Vášho syna.
Pozitívne hodnotím jeho prácu na hodinách.

Prospech v 1. polroku:

Etická výchova

Seminár z dejepisu

Seminár z geografie

Dochádzka za posledné týždne:

Týždeň
4.10. - 8.10.