Vitajte na stránke našej MŠ

Materská škola

Vitajte na stránke                        našej materskej školy

„Všetko, čo naozaj potrebujem vedieť, som sa naučil v materskej škôlke.“

(R. Fulghum)

Prvých šesť rokov života je najdôležitejšou etapou každého človeka. Práve vtedy sa najviac vyvíja a formuje jeho osobnosť, rozširuje obzor poznania a buduje sa jeho vzťah k okoliu.

Materská škola podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektuálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvíja schopnosti a zručnosti, utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie. Pripravuje na život v spoločnosti v súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami detí.

S účinnosťou od 1. septembra 2021 je pre každé dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31. augusta 2021, predprimárne vzdelávanie povinné. Na povinné predprimárne vzdelávanie sa budú deti prijímať od školského roku 2021/2022.

Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru, že ste svoje dieťa zverili práve nám a tým sa môžeme podieľať na formovaní jeho osobnosti, rozvoji jeho komunikatívnosti, samostatnosti ale aj budovaniu základov tímovej spolupráce – a to všetko v prostredí jemu najbližšom, v kolektíve rovesníkov.

Veríme, že naše skúsenosti z pedagogickej praxe a náš systematický prístup vo vzdelávaní, sa odzrkadlí na ďalších úspechoch Vášho dieťaťa aj v budúcnosti.

kolektív MŠ