Začiatok školského roka 2017/2018 | Združenie rodičov školy | "Prejav sa pohybom" | Šarkaniáda | Preventívne logopedické vyšetrenie | Výtvarná súťaž "Vianočná pohľadnica" | "Filipkove dobrodružstvá" | Mikulášska besiedka a vianočné trhy | Koncert "Veselé Vianoce" | Karneval v MŠ | Medzinárodná výtvarná súťaž "Žitnoostrovské pastelky" | 46. ročník MDVV Lidice 2018 | Návšteva knižnice | Celoslovenská výtvarná súťaž "Vesmír očami detí" | Dopoludnie s rozprávkou | Popoludnie s básničkou | Divadelné predstavenie "Vymenená princezná" | Výtvarná súťaž "Čaro našej prírody" | "Vráťme knihy do škôl" | Deň vody | Rozlúčka s kolegyňou - odchod do dôchodku | Návšteva I. triedy ZŠ | Výtvarná súťaž "Ku dňu hasičov" | Medzinárodná výtvarná súťaž "Svet okolo nás" | Návšteva Mravčekov v MŠ | Výchovný koncert "Labyrint" | Deň matiek | Medzinárodný deň detí | Športová olympiáda detí MŠ | V Galérii Ľ. Fullu | Školská "EKO"démia | Lienky z I. A v MŠ | Rozlúčka s predškolákmi

Aktivity 2017/2018

8. ročník ŠARKANIÁDY

Slniečko sa raduje, šarkan s vetrom tancuje.

Vo štvrtok 19. októbra 2017 sa uskutočnil už 8. ročník Šarkaniády. Deti práve z tohto dôvodu ráno prichádzali do materskej školy s úsmevom na tvári a so šarkanom v ruke. Počasie nás častovalo väčšinou sychravými dňami, preto sme veľmi uvítali slniečko, ktoré sa nás celé popoludnie usmievalo a príjemne hrialo. Hoci vetrík pofukoval len mierne, šarkany predsa len lietali. V areáli školy na futbalovom ihrisku rodičia so svojimi deťmi behali, kým sa šarkan nevzniesol. Šarkany sa predvádzali jeden pred druhým. Rozprávkové, zvieratkové, strašidelné a ešte mnoho iných. Musíme oceniť tých, ktorí si dali tú námahu a šarkana vyrobili doma. Naozaj boli všetky nádherné a originálne. Na ich zhotovenie boli použité rozličné materiály, ozdoby a mali všelijaké tvary a veľkosti. Šarkanov hodnotila trojčlenná porota. Víťazi boli odmenení hodnotnými cenami a stali sa nimi:

1. miesto N. Papulová

2. miesto M. Babic

3. miesto M. Praženicová

4. miesto V. Hromadová

Ostatné deti boli za snahu odmenené sladkosťou. Ozajstnými víťazmi však boli všetky deti so svojimi rodičmi, ktorí sa do súťaže zapojili. Tento deň nebol len o šarkanoch. Program sme príjemne spestrili rôznymi spoločnými súťažami. Pretekalo sa v rôznych disciplínach, napr. v behu cez prekážky, v skoku vo vreci a skladaní kociek, ako aj vo vedomostnej súťaži.  Za každú súťaž boli prví traja odmenení vecnými cenami. Spokojní, vybehaní a šťastní sme sa pobrali domov s prísľubom, že na budúci rok si opäť túto akciu zopakujeme.

Foto TU: